policja z dronem
Główna Na drogach Tak policja z użyciem dronów nadzoruje drogi [WIDEO]

Tak policja z użyciem dronów nadzoruje drogi [WIDEO]

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Polska policja chętnie sięga po nowinki techniczne, które mają ułatwić funkcjonariuszom pełnienie obowiązków. Od jakiegoś czasu mundurowi korzystają także z dronów, które okazują się bardzo skuteczne.

Drony przez wiele lat kojarzyły nam się przede wszystkim z tymi wykorzystywanymi w wojsku. Od jakiegoś czasu ich popularność bardzo wzrosła i to do tego stopnia, że wykorzystuje je już wiele instytucji na co dzień. Jedną z nich oczywiście jest policja, która pochwaliła się nagraniem z użyciem tego rodzaju sprzętu.

Dron jest w rękach między innymi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Właśnie tamtejsi funkcjonariusze przed weekendem patrolowali drogę wojewódzką numer 747 biegnącą przez powiat opolski za pomocą drona. Z powietrza obserwowali zachowania kierowców, a gdy była taka potrzeba, reagowali na łamanie przez nich przepisów ruchu drogowego.

policja z dronem

Policja poinformowała, że podczas prowadzonych tego dnia działań, kamera drona zarejestrowała 6 wykroczeń kierujących. Jednym z nich był kierowca ciężarowego Iveco, któremu najwidoczniej bardzo się śpieszyło. Mężczyzna dwa razy wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej, z czego raz wykonał ten manewr dodatkowo na łuku drogi. Nie spodziewał się, że przez cały ten czas obserwowany jest przez policję. Chwilę po wykonaniu obu tych manewrów zatrzymali go mundurowi, którzy otrzymali sygnał od operatorów drona o popełnionych przez kierującego wykroczeniach. W konsekwencji kierowca ciężarowego pojazdu stał się uboższy o 400 zł, a do jego konta policjanci dopisali 10 punktów karnych.

Innym z zatrzymanych był kierowca Audi, który dodatkowo ciągnął za sobą przyczepkę. Nie przeszkadzała mu ona w wyprzedzaniu na łuku drogi busa oraz ciężarówki z naczepą. On także trafił w ręce drogówki i otrzymał mandat karny. Tym razem wyniósł on 200 zł, a ponadto do jego konta dopisano 5 punktów karnych.

Policja opublikowała nagranie

Poniżej prezentujemy nagranie opublikowane przez policję, na którym widać, w jaki sposób prowadzą oni swoje działania. Trzeba przyznać, że zauważenie drona dla kierujących jest praktycznie niemożliwe, a to oznacza, że funkcjonariusze mają kolejne bardzo skuteczne narzędzie do walki z kierowcami, którzy świadomie łamią przepisy.

Źródło: Policja

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej