SUV
Główna E-Mobilni Toyota bZ4X – koncepcja zapowiadająca elektryczny SUV!

Toyota bZ4X – koncepcja zapowiadająca elektryczny SUV!

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Toyota zaprezentowała zupełnie nowy, w pełni elektryczny samochód koncepcyjny o nazwie bZ4X. Ciekawy tytuł to nie jest, ale jest to znaczący projekt, ponieważ zapowiada rodzinę całkowicie nowych w pełni elektrycznych SUV-ów od Toyoty.

Z pewnością sama nazwa pokazuje wizję firmy pod względem docelowej emisji CO2. Toyota planuje wprowadzić na rynek siedem nowych zelektryfikowanych samochodów do 2025 r. Zgodnie z filozofią „bZ” będą to modele w pełni elektryczne oraz hybrydowe lub hybrydowe typu plug-in.

SUV

fot. Toyota

Ta najnowsza koncepcja została zaprezentowana dziś na targach motoryzacyjnych w Szanghaju i stanowi zapowiedź produkcyjnego modelu akumulatorowo-elektrycznego. Zapewne, kiedy trafi do sprzedaży z całą pewnością pomoże producentowi w obniżeniu produkcji CO2 do atmosfery.

Koncepcja SUV-a bZ4X

Napiszmy jednak coś więcej na temat tego konkretnego samochodu koncepcyjnego. Pierwszą i zarazem ważną sprawą jest to, że opracowano go we współpracy z Subaru. Jest to SUV mniej więcej tej samej wielkości co RAV4 i zbudowano go na platformie e-TNGA.

SUV

fot. Toyota

Zapewne Subaru przekazało swoje doświadczenie w technologii napędu na wszystkie koła, a także „komfortową i przyjemną jazdę”. Żadne specyfikacje akumulatora ani silnika elektrycznego nie zostały jeszcze potwierdzone. W oświadczeniu Toyota jedynie powiedziała:

„W bZ4X zastosowano nowy system AWD opracowany wspólnie przez Toyotę i Subaru. Łączy w sobie bezpieczną i przyjemną jazdę — możliwą dzięki wyjątkowej reakcji zelektryfikowanych pojazdów — z imponującymi osiągami terenowymi”.

SUV

fot. Toyota

Wersja produkcyjna bZ4X wejdzie do sprzedaży początkowo w Japonii i Chinach, a światowe wprowadzenie zaplanowano „do połowy 2022 roku”. Jak się przyjmie ta nowa rodzina samochodów na naszym rynku? Musimy poczekać na konkretne informacje od producenta w sprawie szczegółów specyfikacji. Mamy jednak nadzieję, że będzie to SUV, który nie będzie zbyt drogi w zakupie.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej