ITD
Główna Na drogach ITD: Lekki transport jednak nie taki lekki

ITD: Lekki transport jednak nie taki lekki

przez Izaak Chwist
1 komentarz

Inspektorzy ITD podczas swoich ostatnich działań skupiali się na samochodach dostawczych. Okazuje się, że często są one znacznie cięższe, niż powinny.

Transport lekki, czyli wykonywany głównie przez samochody dostawcze o DMC nieprzekraczającym 3,5 tony, wielokrotnie okazuje się nie taki lekki. Kierowcy dostawczaków, które nie są wyposażone w tachografy, mogą jeździć przez wiele godzin i w bardzo dalekie trasy. I nie byłoby w tym nic złe pod warunkiem, że te pojazdy woziłyby tylko odpowiednio lekkie ładunku. A tak niestety często nie jest, co znacząco wpływa na pogorszenie rynku transportowego.

ITD

Poniedziałkowe kontrole ITD

Kontrole przeprowadzone przez ITD w ostatni poniedziałek (19 kwietnia) niestety potwierdzają taki stan rzeczy. Inspektorzy prowadzili swoje działania na odcinku krajowej „jedenastki” w Mostowie koło Koszalina. Mundurowi skupiali się przede wszystkim na pojazdach do 3,5 tony oraz ich rzeczywistej wadze.

W ciągu kilku godzin działań zatrzymali łącznie 12 samochodów dostawczych, a aż 9 z nich okazało się przeładowanych. Rekordzista tego dnia ważył 5,9 tony, co jest słabym wynikiem przy tegorocznym rekordziście zatrzymanym przez ITD. Ponadto w dwóch zatrzymanych pojazdach funkcjonariusze doszukali się poważnych usterek technicznych, które skutkowały zatrzymanie dowodów rejestracyjnych z pojazdów.

ITD

Tego dnia inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego wystawili mandaty na łączną kwotę w wysokości 3150 zł. Każdy przeładowany pojazd mógł opuścić miejsce kontroli dopiero po przeładowaniu z niego nadmiaru ładunku.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarszy
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Michal
Michal
1 rok temu

Kierowcy dostawczaków, które nie są wyposażone w tachografy, mogą jeździć przez wiele godzin i w bardzo dalekie trasy. I nie byłoby w tym nic złe pod warunkiem, że te pojazdy woziłyby tylko odpowiednio lekkie ładunku.

No proszę państwa, to zachętą aby Paryż – Warszawa robić na strzała, bez odpoczynku, bez niczego… Bo autor nie widzi w tym nic złego. Nóż się w kieszeni otwiera. I na koniec autor jeszcze smie pisać o nieczciwej konkurencji. Człowiek to nie maszyna ze może zap… 24 godz bez przerwy

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej