ITD
Główna Na drogach ITD: Lekki transport jednak nie taki lekki

ITD: Lekki transport jednak nie taki lekki

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Inspektorzy ITD podczas swoich ostatnich działań skupiali się na samochodach dostawczych. Okazuje się, że często są one znacznie cięższe, niż powinny.

Transport lekki, czyli wykonywany głównie przez samochody dostawcze o DMC nieprzekraczającym 3,5 tony, wielokrotnie okazuje się nie taki lekki. Kierowcy dostawczaków, które nie są wyposażone w tachografy, mogą jeździć przez wiele godzin i w bardzo dalekie trasy. I nie byłoby w tym nic złe pod warunkiem, że te pojazdy woziłyby tylko odpowiednio lekkie ładunku. A tak niestety często nie jest, co znacząco wpływa na pogorszenie rynku transportowego.

ITD

Poniedziałkowe kontrole ITD

Kontrole przeprowadzone przez ITD w ostatni poniedziałek (19 kwietnia) niestety potwierdzają taki stan rzeczy. Inspektorzy prowadzili swoje działania na odcinku krajowej „jedenastki” w Mostowie koło Koszalina. Mundurowi skupiali się przede wszystkim na pojazdach do 3,5 tony oraz ich rzeczywistej wadze.

W ciągu kilku godzin działań zatrzymali łącznie 12 samochodów dostawczych, a aż 9 z nich okazało się przeładowanych. Rekordzista tego dnia ważył 5,9 tony, co jest słabym wynikiem przy tegorocznym rekordziście zatrzymanym przez ITD. Ponadto w dwóch zatrzymanych pojazdach funkcjonariusze doszukali się poważnych usterek technicznych, które skutkowały zatrzymanie dowodów rejestracyjnych z pojazdów.

ITD

Tego dnia inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego wystawili mandaty na łączną kwotę w wysokości 3150 zł. Każdy przeładowany pojazd mógł opuścić miejsce kontroli dopiero po przeładowaniu z niego nadmiaru ładunku.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej