transport
Główna Na drogach Potężnie przeładowany transport kontenerów [WIDEO]

Potężnie przeładowany transport kontenerów [WIDEO]

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Ten transport, aby legalnie poruszać się po drogach, powinien mieć specjalne zezwolenia. Wszystko przez jego olbrzymią wagę.

Dopiero co pisaliśmy o kontrolach prowadzonych przez ITD w ostatni poniedziałek, podczas których mundurowi skupiali się na wadze dostawczaków. Tymczasem inspektorzy poinformowali o kontroli ciągnika siodłowego marki Scania, który wykonywał transport kontenerów morskich. Pojazd ważył znacznie więcej, niż powinien.

Ciężki transport

Ta kontrola również miała miejsce wczoraj (19 kwietnia). Zestaw typu „stonoga” inspektorzy zatrzymali na ekspresowej „piątce”. Przewoził on dwa kontenery morskie. Inspektorzy skierowali go na wagę. Okazało się, że zestaw w rzeczywistości waży 64,5 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton. To jednak nie był jedyny problem, który wyszedł na jaw podczas prowadzonych przez nich czynności.

transport

Gdy funkcjonariusze chcieli sprawdzić tachograf, okazało się, że nie ma w nim karty kierowcy. Podczas analizy czasu pracy szofera inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego doszukali się popełnionych przez niego wielu przekroczeń obowiązujących norm. Co więcej, sam tachograf nie miał ważnej kalibracji. Na koniec okazało się, że jeden z pojazdów w zestawie nie ma ważnego badania technicznego.

Przy tak wielu wykroczeniach transport nie mógł od razu wyruszyć w dalszą drogę. W pierwszej kolejności inspektorzy nakazali przeładowanie nadwyżki przewożonych towarów. Kierowca otrzymał nakaz odbioru odpoczynku dobowego oraz mandaty karne. Konsekwencje czekają również przewoźnika. Wobec niego inspektorzy wszczęli postępowania administracyjne, które – jak podkreślają – są zagrożone wysokimi karami finansowymi.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej