Genesis
Główna E-Mobilni Genesis Electrified G80 — rośnie niezły zawodnik!

Genesis Electrified G80 — rośnie niezły zawodnik!

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Genesis zaprezentował na targach Auto Shanghai swój pierwszy w pełni elektryczny samochód — model Electrified G80. Ma on dobre predyspozycje, aby rywalizować z innymi koncernami motoryzacyjnymi.

Genesis przywiózł łącznie trzy pojazdy elektryczne na Shanghai Auto Show, w tym niedawno ujawnioną koncepcje Genesis X Concept oraz Gran Turismo (GT). Są one oparte na pojazdach elektrycznych, co oznacza wyraźny zamiar firmy na wprowadzenia zelektryfikowanych modeli w przyszłej ofercie.

Niezły start Genesis

Model Electrified G80 zasilany jest przez dwa silniki elektryczne o mocy 183 KM i 350 Nm momentu obrotowego każdy z nich. Oznacza to, że ​​łączna moc wyjściowa wynosi dobre 365 KM oraz 700 Nm momentu. Genesis mówi, że to wystarczy, aby rozpędzić dużego sedana od 0 do 100 km/h w 4,9 sekundy. Wyniki te pokazują, że ​​jest to najszybszy wariant G80 w ofercie firmy.

Genesis

fot. Genesis

Całkowicie elektryczny G80 ma deklarowany zasięg ponad 500 km w standardowym cyklu NECD. Model ten oferuje możliwość szybkiego ładowania z mocą do 350 kW. Umożliwia to naładowanie baterii od 10 do 80 procent w ciągu zaledwie 22 minuty. Z takim czasem ładowania to już można normalnie żyć.

Moc jest przesyłana na wszystkie cztery koła, które współpracują z silnikami elektrycznymi zamontowanymi z przodu, jak również i z tyłu. Dodatkowo posiada układ (DAS), który umożliwia płynne przełączanie w zależności od warunków, między napędem na 2 lub 4 koła, .

Genesis

fot. Genesis

Jest to połączone z najnowszym testowym zawieszeniem ze sterowaniem elektronicznym (ECS) firmy. Może on wykorzystywać informacje z przedniej kamery, a nawet z systemu nawigacji, aby zidentyfikować i przygotować się na wyboje na drodze.

Z dbałością o szczegóły

Firma zainwestowała również dużo czasu i pieniędzy w technologie aktywnej kontroli hałasu. Wszystko po to, aby zapewnić G80 tak cichą, jak również i spokojną jazdę. G80 wykorzystuje sześć mikrofonów i cztery czujniki wewnątrz pojazdu, aby skutecznie tłumić hałas dochodzący z zewnętrz.

Genesis

fot. Genesis

Co ciekawe, dach G80 wyposażono w panele słoneczne do wytwarzania energii elektrycznej dla funkcji pomocniczych. Firma chce również być bardziej ekologiczna, dlatego też wykorzystuje tworzywa sztuczne PET z recyklingu do wykończenia wnętrza. Są wśród nich takie materiały jak ekologiczne „drewno”, które łączy samochody elektryczne przetworzone kawałki drewna od producentów mebli.

Genesis

fot. Genesis

Wiadomo również, że producent planuje elektryczną wersję swojego średniej wielkości SUV-a GV70. Dodatkowo trwają prace nad modelem „GV60”, który ma być crossoverem wyłącznie elektrycznym. Zapowiadają się więc kolejne nowości.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej