SUV
Główna E-Mobilni SUV ze stajni Mercedesa — czy podbije serca?

SUV ze stajni Mercedesa — czy podbije serca?

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Mercedes-Benz pokazał światu swojego zupełnie nowego SUV-a z napędem elektrycznym. Model EQB to praktyczny siedmioosobowy samochód o mocy wystarczającej do przyspieszonego bicia serca. EQB jest trzecim całkowicie elektrycznym modelem Mercedesa w samym tylko 2021 roku. Wprowadzą go na rynek w dwóch wariantach — EQB 300 i EQB 350. Czy zobaczymy jego flagową linię AMG?

Patrząc na nadwozie, widać język projektowy wyraźnie inspirowany modelem GLB. Co więcej, widać w nim własne podejście firmy do elektrycznej rewolucji. Jedną z nich jest choćby to, że jeździ na 20-calowych felgach o niezwykle niskim współczynniku oporu wynoszącym zaledwie 0,28 .

Europejska wersja SUV-a

Europejskim nabywcom zaoferowany zostanie model EQB 350 4Matic o mocy 269 KM. Niestety, ale Mercedes potwierdził jednak, że to chińscy nabywcy otrzymają flagowy wariant AMG Line o mocy 288 KM. Europejski model EQB 350 4Matic uzyskał certyfikat dla zasięgu 419 km w bardziej rygorystycznym cyklu WLTP. Osiąga się go z zestawu baterii o pojemności jedynie 66,5 kWh.

SUV

fot. Mercedes-Benz

Przyznamy, że taki zasięg to żadna rewolucja, więc mamy nadzieję, że producent zainwestuje w lepsze baterie. SUV ten jest dostarczany z kablem do ładowania z mocą 11 kW, ale jest w stanie korzystać z szybkich ładowarek do 100 kW. Skraca to wtedy czas ładowania do zaledwie 30 minut, aby podładować baterię od 10 do 80 procent.

SUV

fot. Mercedes-Benz

Musimy przyznać jednak, że mierzący 4684 mm długości i 1834 mm szerokości, mały SUV jest dość praktyczny. Pojemność bagażnika wynosi od 495 litrów do 1710 litrów, a wersja siedmioosobowa oferuje od 465 litrów do 1620 litrów ze złożonymi tylnymi siedzeniami.

Nowoczesne wnętrze

Wewnątrz Mercedes twierdzi, że najnowszej generacji system Electric Intelligence zadba o wszystko. Co więcej, w nawigacji uwzględni takie rzeczy, jak postoje ładowania podczas podróży, a także zinterpretuje dane ze znaków drogowych, topografii oraz pogody. Dostępny jest zestaw 10,25-calowych ekranów dla systemu informacyjno-rozrywkowego kierowcy i pasażera, otoczonych kontrastowym aluminium. Posiada również zaawansowane technologicznie wnętrze, którego oczekujemy od nowoczesnego Mercedesa.

SUV

fot. Mercedes-Benz

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, ten SUV EQB oferuje autonomiczne hamowanie awaryjne z funkcją rozpoznawania pieszych. Dodatkowo mamy w nim asystenta utrzymania pasa ruchu z opcją pakietu Driver Assistance.

Europejska wersja modelu EQB będzie dostępna jeszcze w tym roku, więc możliwe, że za niedługo zobaczymy go również na naszych drogach.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej