ITD
Główna Na drogach ITD: To najcięższy zestaw zważony w tym roku! Gigantyczna kara!

ITD: To najcięższy zestaw zważony w tym roku! Gigantyczna kara!

przez Izaak Chwist
0 komentarz

O ile nieoficjalny tegoroczny rekord ITD wśród pojazdów dostawczych jest od kilku miesięcy niezagrożony, tak waga ciężka ma nowego tegorocznego rekordzistę. Zestaw ważył ponad 100% więcej, niż mógł.

Inspektorzy zatrzymali niechlubnego rekordzistę w ostatnią środę (21 kwietnia) na krajowej 86-ce koło Czeladzi. Był już późny wieczór, gdy na patrol ITD napatoczył się zestaw nienormatywny, który kilka chwil wcześniej wyjechał z Czeladzi w trasę do Słowacji. Funkcjonariusze, widząc ładunek w postaci specjalistycznej maszyny do układania rur, bez wahania skierowali ciągnik siodłowy na ich przenośną wagę.

ITD

Na wadze ITD

Fakt, że pojazd będzie przeładowany był dla nich wręcz oczywisty. Zaskoczeniem dla wielu osób mógł jednak okazać się wynik wykręcony na liczniku wagi. Masa całkowita zestawu wraz z ładunkiem wyniosła 85,9 tony! Bez stosownych zezwoleń transport nie powinien przekraczać 40 ton. Co prawda kierowca okazał do kontroli kopię zezwolenia na przejazd tego rodzaju transportu, ale była ona stara. Zatem w świetle przepisów transport przeładowano o ponad 100%. Ponadto był on również za długi, za szeroki i za wysoki.

ITD

Przewoźnik z pewnością w pełni świadomie postanowił wyruszyć w trasę bez stosownych zezwoleń, ale mógł, chociaż zadbać o odpowiednią liczbę pojazdów pilotujących transport. Z zestawem podróżował tylko jeden pilot, a przy tego rodzaju transporcie powinny opiekować się nim dwa pojazdy pilotujące. Ostatecznie zestaw wstrzymano do momentu uzyskania przez przewoźnika stosownych zezwoleń. Ciężarówka zamiast na Słowację trafiła na parking strzeżony.

Poważne konsekwencje czekają teraz zarówno przewoźnika, jak i załadowcę maszyny. Wobec oby wszczęto postępowania administracyjne zagrożone karami przekraczającymi kwotę 45 000 zł!

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej