wypadek ciężarówki
Główna Na drogach Tragiczny wypadek ciężarówki z samochodem osobowym

Tragiczny wypadek ciężarówki z samochodem osobowym

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Wypadek ciężarówki z samochodem osobowym okazał się tragiczny w skutkach. Jeden z kierowców zginął na miejscu, a drugi trafił do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce w ostatni piątek (23 kwietnia) w godzinach wczesno porannych. Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego informują, że koło Białej Podlaskiej na krajowej “dwójce” ciągnik siodłowy przewożący materiały niebezpieczne (UN 3257) zderzył się z samochodem osobowym.

Siła uderzenia była ogromna, co potwierdzają zdjęcia z miejsca tragedii. Wskutek odniesionych obrażeń kierowca osobówki poniósł śmierć na miejscu. Natomiast kierowca tira z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wypadek ciężarówki

Wypadek ciężarówki

Wypadek ciężarówki z samochodem osobowym spowodował, że droga była nieprzejezdna przez kilka godzin. Na miejscu zdarzenia pracowały wszystkie służby, włącznie z prokuratorem oraz inspektorami ITD. Ci ostatni zabezpieczyli dane z tachografu cyfrowego ciężarówki. Trafią one do analizy. Służby będą sprawdzać zarówno prędkości pojazdu, jak i aktywności kierowcy zawodowego.

Wypadek ciężarówki

Funkcjonariusze przy tej okazji apelują do kierowców o wolniejszą i bezpieczniejszą jazdę. W wielu okolicznościach brawurowa jazda kończy się dla któregoś z uczestników zdarzenia tragicznie. Mniejsza prędkość zwiększa wielokrotnie szanse na odpowiednią reakcję w razie nieprzewidzianej, losowej sytuacji na drodze.

Zbliża się również wyczekiwana przez wielu majówka, podczas której ruch na drogach będzie znacznie większy. Dlatego szczególnie w tym okresie zwracajmy uwagę na bezpieczną jazdę.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej