kierowca
Główna E-Mobilni Kierowca osiąga tą hybrydą 100 km/h w niecałe 2 sekundy!

Kierowca osiąga tą hybrydą 100 km/h w niecałe 2 sekundy!

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Mało kto z nas kojarzy chińskiego producenta motoryzacyjnego Hongqi. Warto się mu jednak przyjrzeć nieco bliżej, ponieważ stworzył nowy supersamochód o nazwie S9. Na co musi być przygotowany potencjalny kierowca?

Po raz pierwszy ten model pokazano na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2019 roku. Od tego czasu Hongqi S9 brał udział w testach rozwojowych w fabryce i jest podobno gotowy do produkcji. Hongqi twierdzi, że układ napędowy S9 – czyli silnik V8 – połączono z systemem hybrydowym typu plug-in. Wytwarza łączną moc 1400 KM i przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 1,9 sekundy. Producent twierdzi, że S9 ma prędkość maksymalną 402 km/h i kierowca może przejechać około 40 km w trybie czysto elektrycznym.

kierowca

fot. Hongqi S9

Jednym z bardziej interesujących aspektów rozwoju S9 jest zaangażowanie Waltera de Silvy — absolutnej ikony świata projektowania motoryzacyjnego. Walter de Silva w przeszłości współpracował z takimi producentami jak Lamborghini, Audi, Alfa Romeo oraz Volkswagen. Bardzo dobrze wie jak zrobić taki samochód, który kierowca pokocha od pierwszego spojrzenia.

kierowca

fot. Hongqi S9

Co więcej, być może jeszcze bardziej interesujący jest to, że według producenta, model S9 ma zostać wyprodukowany w  fabryce w Modenie we Włoszech. Łącznie stworzonych zostanie jedynie 99 sztuk i wszystko do 2022 r. Zrozumiałe jest, że niektóre zamówienia już złożono, a potencjalny kierowca zaciera tylko ręce.

kierowca

samochód elektryczny fot. Hongqi S9

Jeśli nie znasz chińskiej marki Hongqi, to po raz pierwszy wprowadzono ją na rynek w 1958 roku. Dostarczała samochody wyłącznie najwyższym członkom partii komunistycznej w Chinach. W rzeczywistości Hongqi oznacza „czerwoną flagę”, prawdopodobnie najważniejszy symbol komunistycznej kultury chińskiej. Hongqi to także najstarszy chiński producent samochodów osobowych. Jak więc widzimy, ma wieloletnie doświadczenie i rozszerza swoją działalność na skalę światową. Jak ich nowe dzieło sztuki przyjmie się poza Chinami, dowiemy się już niedługo.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej