McLaren 765LT
Główna Na drogach McLaren 765LT w płomieniach. Serce się kraje

McLaren 765LT w płomieniach. Serce się kraje

przez Izaak Chwist
0 komentarz

McLaren 765LT należy do grupy unikatowych supersamochodów. Fabrykę opuściło zaledwie 765 egzemplarzy tego modelu. Jeden z nich właśnie zniknął z tego świata.

McLaren 765LT pojawił się na drogach zaledwie w ubiegłym roku i to cudo można było zamówić między innymi w Warszawie. Ceny samochodu przyprawiającego o szybsze bicie serca zaczynały się od 1,8 mln złotych. Nie musimy chyba specjalnie podkreślać, że w tej kwocie klient otrzymałby absolutnie podstawową wersję, na którą raczej żaden z potencjalnych kupców się nie zdecydował.

McLaren 765LT

Gdybyśmy mieli wróżyć, w jaki sposób tego rodzaju samochód może dokonać żywota, to raczej bez namysłu strzelalibyśmy, że w wyniku wypadku. McLaren 765LT jest bowiem jednym z najszybszych samochodów na świecie, ponieważ do 200 km/h rozpędza się w 7 sekund. Tak dobrze przeczytaliście. Do 200 km/h w 7 sekund. Nie, nie do 100. Życie jednak pisze różne scenariusze i pewien egzemplarz tego cuda, który znalazł swojego szczęśliwego nabywcę w Stanach, zakończył swój byt na stacji benzynowej.

McLaren 765LT

McLaren 765LT w płomieniach

McLaren 765LT spłonął w Upper Gwynedd Township w Pensylwanii, na północ od Filadelfii podczas jego tankowania. Strażacy walczyli z pożarem przez dwie godziny, ale niestety z samochodu praktycznie nic nie pozostało. Z dobrych wieści informujemy, że w tym incydencie nikt nie ucierpiał. Ok, może poza sercem właściciela, który musiał patrzeć na ten przykry widok.

McLaren 765LT

Straż pożarna nie poinformowała, co dokładnie było przyczyną zapłonu auta. Wiadomo natomiast, że resztki, które z niego pozostały nie nadają się do dalszego użytku. Praktycznie żaden z jego elementów nie przetrwał w nienaruszonym stanie. No może poza rurami wydechowymi, które są marną pociechą. Mamy nadzieję, że auto było ubezpieczone w zakresie AC i znacznie większą depresję od właściciela ma teraz firma ubezpieczeniowa.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej