jazda ciężarówką
Główna Na drogach Ciężarówką 120 km/h. Jak to możliwe?

Ciężarówką 120 km/h. Jak to możliwe?

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Kierowca zawodowy bardzo żwawo poczynając sobie ciężarówką, trafił na patrol policji. Okazało się, że jechał 120 km/h!

Dla większości kierowców sprawą oczywistą jest, że pojazdy ciężarowe mają tzw. ograniczniki prędkości. W zdecydowanej większości z nich “kaganiec” ustawiony jest na 90 km/h, choć zdarzają się przypadki, że i na mniej. Nie ma jednak wyjątków w drugą i stronę i 90 km/h jest ostateczną górną granicą. Jak zatem można pojechać ciężarówką znacznie szybciej?

Tutaj osoby mające doświadczenie z transportem ciężkim bez problemu wskażą kilka możliwości. Ciężarówka może jechać szybciej niż 90 km/h np. jadąc z górki. Najczęściej zdarza się to szoferom wykonującym swoją pracę w Hiszpanii czy Włoszech. Jest jednak inna metoda, dzięki której 40-tonowym zestawem można pędzić ponad 100 km/h i to nawet po zupełnie płaskiej drodze. Właśnie z niej skorzystał 41-latek jadący 23 kwietnia autostradą A43, która znajduje się w Niemczech.

Kontrola polizei

Ciężarówką na magnesie

Kierowcy zawodowi zapewne od razu domyślili się, że bohater tego artykułu mógł używać magnesu neodymowego i tak właśnie było. Kierujący ciężarówką zwrócił na siebie uwagę mundurowych, ponieważ przez długi czas wyprzedzał lewym pasem kolejne zestawy. Ponadto wyprzedzanie to miało niewiele wspólnego z tym, które kierowcy osobówek znają z autostrad. Zestaw wyprzedzał szybko i sprawnie kolejne bliźniacze pojazdy. W takich okolicznościach mężczyzna aż prosił się o kontrolę i właśnie tak zakończyła się jego szarża.

Podczas czynności prowadzonych przez niemieckich policjantów okazało się, że poza podłożonym magnesem w pojeździe odłączony jest również system ABS i ogranicznik prędkości. W związku z tym skierowano go do serwisu. Kierowca natomiast za wszystkie swoje przewinienia musiał zapłacić 1500 euro na poczet przyszłej kary. Kwota około 7000 zł wydaje się i tak znośna, jak na niemieckie standardy.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej