Co z maseczkami w samochodzie?
Główna Na drogach Co z maseczkami w samochodzie? Luzowanie obostrzeń

Co z maseczkami w samochodzie? Luzowanie obostrzeń

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Wczoraj (28 kwietnia) premier Mateusz Morawiecki ogłosił luzowanie obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Kierowców z pewnością interesuje pytanie – co z maseczkami w samochodzie?

Nadeszła długo wyczekiwana wiosna, a wraz z nią spadek liczby zakażeń i luzowanie obostrzeń. Wraz z cieplejszymi temperaturami na zewnątrz potrzebujemy większej ilości luzu, aby móc w miarę normalnie funkcjonować. Na szczęście polski rząd powoli dojrzał do zniesienia kolejnych męczących nas zakazów. Co z maseczkami w samochodzie? I co jeszcze się zmienia?

Co z maseczkami w samochodzie?

Co z maseczkami w samochodzie?

Zaczniemy najpierw od złych wieści. Według aktualnych wytycznych przedstawionych przez polski rząd, w przestrzeniach zamkniętych nadal musimy nosić maseczki. Niestety taką przestrzenią jest również samochód. Zatem w świetle obecnych rozporządzeń, jeśli w jednym pojeździe podróżują osoby z różnych gospodarstw domowych, to wszyscy muszą mieć maseczki. Istnieje jednak możliwość, że to obostrzenie zostanie zniesione końcem maja lub początkiem czerwca. Musimy zatem jeszcze uzbroić się w cierpliwość.

gra w piłkę

Luzowanie obostrzeń

Na szczęście od 1 maja wchodzi w życie kilka pozytywnych zmian. Dozwolone będzie uprawianie sportu na świeżym powietrzu (do 50 osób) i w obiektach krytych oraz basenach. Ponadto w końcu mieszkańcy pięciu województw, w których obecnie fryzjerzy są zamknięci, będą mogli się do nich legalnie wybrać.

Tuż po weekendzie majowym, czyli 4 maja otwarte będą ponownie galerie, sklepy budowlane oraz sklepy meblowe. Co więcej, będziemy mieli możliwość wybrać się również do galerii sztuki lub muzeów. 8 maja nastąpi otwarcie hoteli, ale tylko do 50% obłożenia. Kolejnym dniem, którego wyczekujemy, jest 15 maja. Od tego dnia do życia wrócą restauracje i kawiarnie, które będą mogły obsługiwać klientów w ogródkach na świeżym powietrzu. Powoli zatem wracamy do normalności i z wyczekiwaniem wypatrujemy znoszenia kolejnych obostrzeń.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej