Mercedes
Główna Motonowości Mercedes-AMG Project One na testach [WIDEO]

Mercedes-AMG Project One na testach [WIDEO]

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Mercedes-AMG został zauważony podczas testowania prototypowych wersji szalonego supersamochodu Project One na torze Nurburgring w Niemczech. Ma on być tak blisko samochodu Formuły 1, jak tylko jest to możliwe. Z całą pewnością jego brzmienie przypomina samochód F1. 

Jest oczywiście nieco cichszy niż bolid F1. W końcu Project One będzie samochodem drogowym (przynajmniej na niektórych rynkach). Od jakiegoś czasu niewiele się o nim mówiło, ale wygląda na to, że inżynierowie podchodzą do sprawy poważnie. Testy drogowe zwykle następują po wstępnych symulacjach, co oznacza, że ​​zbliżają się do ostatniej prostej.

Mercedes tworzy drogowe F1

Docelowa specyfikacja składa się z 1,6-litrowego turbodoładowanego silnika V6, takiego jak silnik samochodu F1. Wspomaga go silnik elektryczny, co ma mu dać jeszcze więcej mocy. W połączeniu ma ona wynosić magiczne 1000 KM. Co więcej, czerwona linia na obrotomierzu pokazuje 11000 obr./min. Nasz kolega z redakcji opisał w jednym z artykułów to ciekawe połączenie hybrydy z silnikiem spalinowym.

Mercedes

Mercedes-AMG One

Jak pewnie można stwierdzić, patrząc na to, AMG One prezentuje odpowiednią aerodynamikę. Jest tam ogromna centralna część stabilizująca, która prowadzi do masywnego tylnego skrzydła z aktywnymi klapami i powierzchniami oraz ogromnym dyfuzorem poniżej. Dodatkowo wlot powietrza do silnika znajduje się na dachu, tak jak w modelach samochodów Le Mans.

W zeszłym roku Mercedes powiedział, że ​​jego inżynierowie wyruszają na niezbadane tereny wraz z opracowaniem modelu One. Stwierdzono, że „adaptacja kompletnej jednostki napędowej Formuły 1 do supersamochodu z homologacją drogową” stanowi „ogromne wyzwanie”.

Coraz trudniej tworzyć dobre projekty

Niestety, przy coraz bardziej zaostrzających się ograniczeniach emisji, producentom samochodów coraz trudniej jest budować i sprzedawać takie wymarzone maszyny. W rzeczywistości przypuszczamy, że następna generacja supersamochodów zaraz po hybrydach będzie w pełni elektryczna. Z całą pewnością stracą ogromną porcję emocji i ogólny urok takich aut.

W nadchodzących miesiącach spodziewamy się coraz większej liczby prototypów, takich jak ta, zwłaszcza gdy wkraczamy w europejskie lato. Poniżej przedstawiamy opisywany w tym artykule test na torze Nurburgring. Nie zapomnij podkręcić dźwięk na maksa, aby usłyszeć ten niecodzienny odgłos silnika.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej