Mercedes-Benz SLS AMG
Główna E-Mobilni Mercedes-Benz SLS AMG — wyjątkowo cichy model?

Mercedes-Benz SLS AMG — wyjątkowo cichy model?

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Nie trzeba dużo pisać, że Mercedes-Benz SLS AMG to naprawdę wyjątkowy samochód. Ta wersja jednak jest zupełnie inna i może zaskoczyć, jak bardzo cicha potrafi być na drodze.

Przypomnijmy z historii, że wersja grand tourer została ostatecznie zastąpiona przez AMG GT w 2014 r. Jednak model SLS pozostał jednym z najbardziej pamiętnych flagowców w słynnej historii producenta samochodów. Prawie 10 lat temu nastąpiła produkcja bardzo wyjątkowej i rzadkiej wersji tego kultowego samochodu.

Elektryczny Mercedes-Benz SLS AMG

W 2012 roku na targach motoryzacyjnych w Paryżu zaprezentowano specjalną wersję SLS AMG z napędem elektrycznym. Spodziewano się, że powstanie mniej niż 100 egzemplarzy i firma Mercedes się nie pomyliła w swoich obliczeniach. Wyprodukowano nie więcej niż dziewięć egzemplarzy tego samochodu elektrycznego.

Mercedes-Benz SLS AMG

fot. RM Sothebys

Model Mercedes-Benz SLS AMG Electric Drive był napędzany czterema silnikami elektrycznymi dla układu z napędem na cztery koła. Ma pod maską 740 KM oraz dysponuje 1000 Nm momentu obrotowego. Posiadał zasięg w granicach 250 kilometrów i przyspieszał od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy.

Mercedes-Benz SLS AMG

fot. RM Sothebys

Dodajmy jednak jeszcze jeden ważny szczegół — jest w wyjątkowym jasnym lakierze AMG Green Electric. Nie da się go nie zauważyć na drodze. Tym kolorem może trochę przypominać taksówki jeżdżące w niektórych korporacjach. No cóż, kolor to kwestia gustu a o tym się nie dyskutuje.

Niewielki przebieg

Ten konkretny egzemplarz, jaki widzicie na zdjęciach, ma przebieg tylko 3800 km i ma pełną historię serwisową. Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ obecny właściciel chce rozstać się z tym wczesnym elektrycznym samochodem sportowym.

Mercedes-Benz SLS AMG

fot. RM Sothebys

Można go zobaczyć na aukcji RM Sothebys i jeśli masz przypadkowo 1 050 000 EUR (ponad 4 mln złotych), możesz go spokojnie kupić. Pisaliśmy przecież, że jest naprawdę wyjątkowy, więc nie powinniśmy się dziwić tej ceny.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej