kierowcy
Główna Na drogach Kierowcy! Jak wrócić bezpiecznie do domu?

Kierowcy! Jak wrócić bezpiecznie do domu?

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Pomimo pandemii koronawirusa, wiele rodzin zdecydowało się na podróż do swoich rodzin w innych częściach naszego kraju. Za niedługo kierowcy będą musieli wrócić bezpiecznie do domu. Co powinni wziąć pod uwagę, kiedy planują swoją podróż?

Bez względu na obostrzenia związane z koronawirusem, raczej nie zapowiada się, aby nastąpił całkowity lockdown, jak to było w zeszłym roku. Oznacza to, że można swobodnie się przemieszczać i wiele osób zdecydowało, że najbezpieczniejszy rodzaj transportu to w dalszym ciągu samochód. Problem może pojawić się wtedy, kiedy w tym samym czasie kierowcy wyjadą na drogi publiczne i zrobi się zamieszanie.

Dlatego też Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) pokazała, co kierowcy powinni wziąć pod uwagę, kiedy będą jeździć samochodami. Przy współpracy innych podmiotów rządowych opracowali tak zwany „dekalog rozsądnego kierowcy”. Znajduje się w nim 10 zasad, które pomogą kierowcom w bezpiecznym poruszaniu się po drogach krajowych.

Bezpieczni kierowcy

Wiele z tych zasad nie jest nowością, jednak o niektórych możemy po prostu zapomnieć. Dodatkowo na stronie internetowej GDDKiA możemy znaleźć na przykład jak sprawdzić sytuację na drodze i na jaki numer zadzwonić. Mało kto wie, że pod numerem telefonu 19 111 kierowcy mogą uzyskać potrzebne informacje, planując bezpieczny powrót do domu. Działa on 24 godziny na dobę oraz 7 dni w tygodniu. Kierowcy muszą również pamiętać o korytarzu życia, jeżdżeniu na suwak, oraz prawym pasem. Nie zapominajmy również o zdrowym rozsądku, który jeśli go zostawimy w domu, możemy do niego nie wrócić bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy jak zaplanować bezpieczną podróż.

kierowcy

fot. GDDKiA

Jak więc widzimy, w kwestii bezpieczeństwa na drodze wiele zależy od nas wszystkich — od Ciebie również. Nie zapominajmy o tym, kiedy będziemy jechać samochodem, bo wtedy bezpiecznie wrócimy do domu po upragnionym urlopie.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej