ciężarówka wyprzedzała ciężarówkę
Główna Na drogach Ciężarówka wyprzedzała, a BMW nagrywało

Ciężarówka wyprzedzała, a BMW nagrywało

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Wyprzedzanie to dla wielu osób trudny manewr. Popełnienie błędu podczas jego wykonywania może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji. Szczególnie gdy wyprzedzana jest np. ciężarówka.

Funkcjonariusze podlaskiej grupy Speed regularnie patrolują drogi krajowe na terenie województwa podlaskiego. Bez wahania interweniują, gdy są świadkami niebezpiecznych zachowań uczestników ruchu drogowego. Podobnie było w dniu 21 kwietnia, gdy w godzinach wieczornych znajdowali się na trasie pomiędzy Białymstokiem a Augustowem. Miejsce to jest znane dobrze policjantom, ponieważ zmotoryzowani często dopuszczają się tam wykroczeń.

ciężarówka wyprzedzała ciężarówkę

Ciężarówka wyprzedzała ciężarówkę

Tym razem w ręce stróżów prawa wpadła ciężarówka, której kierowca najwidoczniej bardzo się śpieszył. Kierujący, w rejonie miejscowości Podcisówek, podjął decyzję o wyprzedzaniu drugiego ciężkiego pojazdu, znajdując się na wzniesieniu drogi. Ponadto zignorował podwójną linię ciągłą, a także powierzchnię wyłączoną z ruchu. Wykonanie takiego manewru na oczach funkcjonariuszy musiało wiązać się z kontrolą i mandatem.

Tak też się stało. Policjanci kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymali ciężarówkę marki MAN. Kierowcą okazał się 40-letni mieszkaniec Białorusi. Mężczyzna po obejrzeniu nagrania ze swoimi wyczynami przyjął mandat nałożony na niego przez policjantów. Ten manewr kosztował go aż 1000 zł. Poniżej publikujemy nagranie, na którym widać, w jaki sposób sprowadził na siebie uwagę funkcjonariuszy policji.

Przy tej okazji policjanci apelują również o rozsądek na drodze, a także o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej