stacje tankowania wodoru
Główna E-Mobilni ORLEN wybuduje pierwsze stacje tankowania wodoru

ORLEN wybuduje pierwsze stacje tankowania wodoru

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Pierwsze stacje tankowania wodoru w Polsce przestają być melodią przyszłości. ORLEN poinformował właśnie, że rozpoczął proces wyboru wykonawcy stacji tankowania paliwa wodorowego.

ORLEN aktywnie angażuje się w rozwój elektromobilności. Na stacjach ORLEN-u od dobrych kilku miesięcy możemy naładować samochód elektryczny. Natomiast już za jakiś czas, będziemy mogli również zatankować pojazd wodorowy. Stacje tankowania wodoru są bowiem dla grupy ORLEN istotnym elementem kompleksowego programu wodorowego.

W jego ramach realizowana jest między innymi budowa centralnych źródeł wytwarzania wodoru wysokiej czystości w Trzebini i we Włocławku. Hub w Trzebini jest w trakcie budowy, a jego uruchomienie nastąpi do końca 2021 roku. Inwestycja związana z budową hubu wodorowego we Włocławku jest na końcowym etapie postępowania zakupowego. Koncern planuje rozpoczęcie budowy jeszcze w tym roku.

Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN: Nie mamy wątpliwości, że paliwa alternatywne będą odgrywały coraz większą rolę w rozwoju motoryzacji. Chcemy być liderem tych zmian, dlatego kładziemy nacisk na budowę hubów wodorowych, a technologie wodorowe są jednym z istotnych elementów strategii ORLEN2030. Szczególnie duży potencjał dla tego paliwa widzimy w transporcie publicznym. Poznań i Katowice, gdzie powstaną nasze pierwsze stacje ładowania wodoru, są przykładem współpracy PKN ORLEN z samorządami, korzystnej zarówno z biznesowego, jak i środowiskowego punktu widzenia.

stacje tankowania wodoru

Stacje tankowania wodoru – lokalizacje

Wiadomo już też, początkowo w jakich lokalizacjach powstaną punkty tankowania wodoru. Pierwszą z nich znajdziemy przy ulicy Warszawskiej w Poznaniu, a drugą przy ulicy Murckowskiej w Katowicach. Na każdej z nich pojawią się stanowiska tankowania dla aut osobowych oraz dla autobusów.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej