Nocne loty
Główna Na drogach Spot grupy “Nocne loty” sprawił, że policji zabrakło skali przypału

Spot grupy “Nocne loty” sprawił, że policji zabrakło skali przypału

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Grupa “Nocne Loty” w weekend majowy obchodziła 3-lecie swojego istnienia. Zjawiły się tłumy fanów, policji, a nawet helikopter.

Weekend majowy okazał się idealnym terminem na świętowanie trzecich urodzin grupy “Nocne loty”. Na zorganizowany przez nich spot zjechały się rzesze miłośników czterech kółek. Impreza oczywiście nie uszła uwadze policjantów, którzy tłumnie – i bez zaproszenia – się na nią wybrali. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu poinformowali w poście na Facebook’u, że część kierowców biorących udział w wydarzeniu ukarano mandatami. Niektórzy z uczestników stracili również dowody rejestracyjne i musieli miejsce spotu opuścić na lawecie.

nocne loty

Nocne loty na 5 gwiazdek

Według wstępnego raportu nie zatrzymano osób, które były za kierownicą pod wpływem alkoholu, ale znalazła się jedna czarna owca pod wpływem narkotyków. Wiadomo również, że funkcjonariusze policji zatrzymali kilka praw jazdy. W poście nie wspomniano nic o osobach bez maseczek, ale zapewne nie starczyłoby funkcjonariuszom nocy na wypisanie takowym mandatów. W tej kwestii zresztą niektórzy z uczestników postanowili zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa, korzystając między innymi z masek typu pgaz.

Nocne loty

Wśród dziesiątek interweniujących radiowozów znalazło się też wsparcie z powietrza. Imprezę nadzorował policyjny helikopter, który dla samych uczestników stanowił nie lada atrakcję. W GTA oznaczałoby to dla imprezy w pełni zasłużone pięć gwiazdek i tak też przedstawił to właściciel kanału “MotoDJ”, którego wideo relację możecie obejrzeć na samym dole artykułu.

Na koniec warto dodać, że to nielegalne w świetle prawa wydarzenie miało też swoją bardzo pozytywną stronę. Uczestnicy zlotu zebrali trzy pełne samochody dostawcze wody pitnej dla personelu poznańskich szpitali.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej