Volkswagen
Główna E-Mobilni Volkswagen inwestuje w technologie! Czy będzie niezależny?

Volkswagen inwestuje w technologie! Czy będzie niezależny?

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Niemiecki koncern motoryzacyjny Volkswagen ogłosił plany opracowania własnych wysokowydajnych chipów. Dlaczego decyduje się na takie rozwiązanie?

Ostatnio pisaliśmy na naszej stronie, jakie problemy może przysporzyć brak chipów w procesie produkcyjnym. Wiele firm takich jak BMW, Honda czy choćby Ford są zmuszone do ograniczeń w produkcji. Zapewne biorąc pod uwagę te i inne czynniki firma Volkswagen podjęła konkretne decyzje.

Volkswagen się uniezależnia?

W rozmowie z niemiecką gazetą Handelsblatt, dyrektor generalny koncernu Volkswagen Herbert Diess rzucił nieco więcej światła na powody swoich działań. Wyjaśnił, że ​​decyzja koncernu jest częścią wysiłków zmierzających do stworzenia większej harmonii między oprogramowaniem i sprzętem.

Volkswagen

Wspomnianej gazecie Herbert Diess powiedział:

„Aby osiągnąć optymalną wydajność w świetle wysokich wymagań stawianych samochodom, oprogramowanie i sprzęt muszą wyjść z jednej ręki”.

Chociaż zamierza zaprojektować własne chipy, Volkswagen twierdzi również, że nie będzie ich sam wytwarzał. Zamiast tego chce posiadać jedynie patenty na projekty. Będzie polegać na swoim dziale oprogramowania Cariad, który poszerzy swoją wiedzę i przeniesie się w przestrzeń półprzewodników. Wszystkie te działania są związane z planami firmy na wyprodukowanie swojego samochodu z technologią jazdy autonomicznej. Pisaliśmy o tym w artykule poświęcony elektrycznemu modelowi ID.BUZZ.

Nie są jedynymi

Niemiecki Daimler ogłosił w zeszłym roku umowę z Nvidią na rozwój i wyposażenie swoich samochodów Mercedes-Benz w chipy i platformę oprogramowania nowej generacji. Podążając śladami zarówno Tesli, jak i Apple, które przez lata przenosiły rozwój procesorów we własnym zakresie, teraz również Volkswagen się na to zdecydował. Jak to będzie wyglądało w praktyce, zapewne musimy jeszcze poczekać na rozwój wydarzeń. Jedno jest pewne, coraz więcej koncernów motoryzacyjnych idzie właśnie w tę stronę.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej