wyprzedzanie i włos od wypadku
Główna Na drogach Wyprzedzanie na zakręcie i włos od wypadku [WIDEO]

Wyprzedzanie na zakręcie i włos od wypadku [WIDEO]

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Wyprzedzanie na zakręcie mogło do doprowadzić do wypadku. Tym razem na szczęście kierowcy się udało, ale ostatecznie spotkała go kara.

Wielokrotnie widzieliśmy jak podczas wyprzedzania dochodziło do wypadku drogowego. Nieumiejętne wykonywanie tego manewru łatwo może zakończyć się nieszczęściem. Tym razem obyło się bez zdarzenia drogowego, ale brawurowo jadącemu kierowcy nie uszedł ten manewr na sucho.

wyprzedzanie i włos od wypadku

Niewiele zabrakło do wypadku

Kierowca samochodu osobowego marki Fiat wyprzedzał kilka samochodów za jednym podejściem. Mimo iż zbliżał się do zakrętu, to postanowił kontynuować swój manewr i wyprzedzić jeszcze ciężarówkę. Na domiar złego wymusił pierwszeństwo zarówno wyprzedzanej ciężarówce, jak i kierowcy nadjeżdżającemu z naprzeciwka.

Sytuacja miała miejsce w rejonie miejscowości Poświętne, a jej świadkami okazali się funkcjonariusze w nieoznakowanym radiowozie. Kierujący Fiatem nie spodziewał się, że jednym z wyprzedzonych samochodów jest patrol policji, który rejestruje jego poczynania. Tylna kamera radiowozu nagrała, jak przekracza linię jednostronnie przekraczalną, a przednia niebezpieczny finał manewru na łuku drogi.

Chwilę później funkcjonariusze policji włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i zatrzymali brawurowo jadącego kierowcę. Funkcjonariusze stwierdzili, że niewiele zabrakło, aby doprowadził on do wypadku i surowo go ukarali. Ostatecznie 30-latek miejsce kontroli opuścił uboższy o 1000 złotych. Mamy nadzieję, że wyciągnie z tej kontroli wnioski. Dodajmy, że to kolejne niebezpieczne wyprzedzanie zarejestrowane przez policjantów w ostatnich dniach.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej