kara za porządek w kabinie
Główna Na drogach Zrobił porządek w kabinie. Zapłacił karę ponad 8000 złotych

Zrobił porządek w kabinie. Zapłacił karę ponad 8000 złotych

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Porządek w kabinie bardzo dobrze świadczy o kierowcy. Niestety czynność ta również wymaga uwagi, ponieważ może się to skończyć w mało przyjemny sposób. Przekonał się o tym ukraiński kierowca, który zapłacił kosztowną karę.

Dla większości kierowców zawodowych kabina jest drugim domem. Dlatego dbają oni o to, aby przyjemnie się w niej mieszkało. Oczywiście od każdej reguły są wyjątki, ale nie brakuje szoferów, którzy poświęcają własne środki na to, aby w kabinie panował miły dla nich nastrój. Niektóre wnętrza kabin są dla fanów 40-tonowych pojazdów wręcz dziełami sztuki, że oglądając je, aż chciałoby się w nich zamieszkać.

Niestety życie pisze różne scenariusze i dbałość o porządek może mieć także negatywne skutki. Przekonał się o tym ukraiński kierowca, który 2 maja tego roku jadąc drogą krajową nr 12, trafił na patrol ITD. Inspektorzy wykonujący swoje obowiązki w miejscowości Chojno Nowe zatrzymywali wyrywkowo zestawy do rutynowych kontroli i tak właśnie trafili na bohatera tego artykułu.

porządek w kabinie i zielona karta

Podczas czynności kontrolnych okazało się, że kierowca zawodowy nie ma przy sobie ważnej polisy zielonej karty (OC) na ciągnik siodłowy. Kierowca twierdził, że miał wcześniej przy sobie dwa takie dokumenty. Pierwszy z nich był ważny do 30 kwietnia, a drugi nowy miał ważność od 1 maja 2021. Jednak dopiero podczas kontroli zorientował się, że gdy dzień wcześniej robił porządki w ciężarówce, omyłkowo wyrzucił do kosza nowy dokument zamiast starego. Ta fatalna pomyłka okazała się bardzo kosztowna w skutkach.

Porządek w kabinie za ponad 8000 zł

Inspektorzy ITD nakazali usunięcie pojazdu z drogi na koszt przewoźnika. Ponadto, aby kierowca mógł wyruszyć w dalszą drogę, musi wykonać dwie czynności. Najpierw przedstawić ważną polisę OC, a następnie dokonać wpłaty do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Ta jest bardzo kosztowna, ponieważ wynosi 8400 złotych.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej