policyjny dron DJI Matrice 200
Główna Na drogach Nowy dron DJI Matrice 200 w rękach policji

Nowy dron DJI Matrice 200 w rękach policji

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Śląska policja pochwaliła się kolejną skuteczną bronią przeciwko piratom drogowym. Tym razem jest nią dron DJI Matrice 200.

Drony w ostatnich latach cieszą się rosnącą popularnością. Wykorzystuje się je już nie tylko hobbistycznie, ale i w wielu różnego rodzaju branżach. Potencjał w tego typu sprzęcie wyczuli również funkcjonariusze policji. Właśnie dlatego od jakiegoś czasu kolejne jednostki zaopatrują się w drony, które pomagają patrolować im drogi publiczne.

policyjny dron DJI Matrice 200

Tym razem profesjonalny dron DJI Matrice 200 trafił w ręce śląskich policjantów. Podkreślają oni, że z jego pomocą będą mogli monitorować odcinki dróg w miejscach, gdzie trudno wykorzystać radiowóz. Oznacza to, że kierowcy na Śląsku powinni coraz częściej obserwować nie tylko drogę przed sobą, ale także niebo. Funkcjonariusze wczoraj (6 maja) przeprowadzili już także pierwsze testy w terenie. Na rezultaty nie trzeba było długo czekać.

policyjny dron DJI Matrice 200

Policyjny dron DJI Matrice 200 w akcji

Już pierwszego dnia lotów policjanci zatrzymali pierwszych kierujących łamiących przepisy ruchu drogowego. Jednym z pechowców, który znalazł się w obiektywie drona, był kierowca Opla. Mężczyzna nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych przy ul. Staszica w Będzinie w chwili, gdy na prawym pasie stał już inny samochód przepuszczający pieszą. Operator drona widząc to zajście, poinformował patrol ruchu drogowego, który zatrzymał kierowcę, który doprowadził do niebezpiecznej sytuacji.

Jak wygląda praca operatora drona w policji w praktyce, możecie zobaczyć na nagraniu poniżej. Policjanci opublikowali krótki filmik ze swoich “lotów”. Kilka dni temu pisaliśmy również o innej jednostce policji,  która chwaliła się nagraniami piratów drogowych zarejestrowanych przez kamerę drona.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej