Rajd Portugalii
Główna Motorsport Rajd Portugalii rusza już w najbliższy czwartek!

Rajd Portugalii rusza już w najbliższy czwartek!

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Oczy fanów rajdów samochodowych już w najbliższy czwartek będą skierowane tylko w jednym kierunku. W ten czwartek (20 maja) rozpoczyna się Rajd Portugalii stanowiący kolejną rundę Mistrzostw Świata.

Rajd Portugalii to jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych rajdów w kalendarzu WRC. Z szybkimi i technicznymi trasami tej rundy zawodnicy mierzą się od 1967 roku. Charakterystyczna dla tego rajdu jest miękka, szutrowa nawierzchnia, która podczas drugiego przejazdu usłana jest głębokimi koleinami oraz wystającymi kamieniami.

Nie można też zapomnieć o uwielbianym przez kibiców na całym świecie odcinku Fafe. Przy trasie tego oesu co roku gromadzą się tysiące rajdowych fanów, tworząc przy tym niepowtarzalną atmosferę. Odcinek kończy się widowiskową hopą, na której zawodnicy potrafią wyskoczyć na odległość ponad 30 metrów!

Rajd Portugalii

Tegoroczna, 54. edycja rajdu przywita ponad 80 załóg! Nas jednak najbardziej będą interesować te rywalizujące w kategorii WRC 3, w której zobaczymy duet Polaków. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak będą walczyć o kolejne punkty w cyklu, które ostatecznie mają przynieść im upragniony mistrzowski tytuł. W ramach WRC 3 na trasie walczyć będą aż 24 załogi. Wśród nich znalazł się miedzy innymi Emil Lindholm z Finlandii, Nicolas Ciamin z Francji czy dobry znajomy Kajta – Chris Ingram z Wielkiej Brytanii.

Kajto gotowy na Rajd Portugalii

Kajetan Kajetanowicz: Jesteśmy już w Portugalii i testujemy na odcinkach o podobnej charakterystyce do tych, na których będziemy walczyć w rajdzie. Sprawdzamy wiele rzeczy, ale mamy mokrą drogę, a prawdopodobnie na rajdzie będzie sucho. Jestem tu po raz pierwszy. To bardzo wymagająca runda dla opon, samochodu, także dla załogi, zwłaszcza drugie pętle. Rajdy zaliczane do mistrzostw świata nigdy nie są łatwe, ale dla debiutanta to wielkie wyzwanie. Jestem w stanie się go podjąć i zrobię to z uśmiechem na twarzy, ale nie chciałbym zapłacić frycowego, jakie płacą kierowcy, którzy są tu po raz pierwszy. Zaraz po Portugalii jedziemy na Rajd Sardynii, rozpoczął się zatem bardzo wymagający okres.

Impreza zaczyna się tradycyjnie od odcinka testowego, na którym zawodnicy pojawią się w czwartek rano. Prawdziwa rywalizacja rozpocznie się jednak dopiero w piątkowy poranek. Tego dnia na zawodników czeka aż osiem wymagających odcinków specjalnych bez zjazdu na serwis. Zapowiada się nam zatem ciekawy weekend.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej