McLaren Elva
Główna Motonowości McLaren Elva — już z dodatkowym elementem! [WIDEO]

McLaren Elva — już z dodatkowym elementem! [WIDEO]

przez Krystian Paduch
0 komentarz

McLaren Elva to bardzo ładny i niesamowicie szybki speedster. Jednak część klientów napotkała trudności z organami regulacyjnymi podczas rejestracji Elvy do użytku drogowego. Dlaczego? Jest to związane z całkowitym brakiem przedniej szyby. To jednak właśnie ma się zmienić.

McLaren zaprezentował teraz wersję limitowanej edycji roadstera, którą wyposażył w przednią szybę zainstalowaną w celu spełnienia wymagań drogowych wielu krajów. Godne uwagi jest to, że sama przednia szyba dodaje jedynie 20 kg do całkowitej masy roadstera. Jest to naprawdę niewiele, ponieważ dodano takie elementy jak wycieraczki, czujnik deszczu czy też, chociażby osłony przeciwsłoneczne.

McLaren Elva

fot. McLaren

Co więcej, przednia szyba ma teraz funkcję podgrzewania, co zapewne zwiększa jej ciężar. Aby było możliwe osiągnięcie takiej niskiej wagi, zrezygnowali ze specjalnego systemu nazwanego Active Air Management. Ma on nadać specjalny kierunek opływającego powietrza wokół auta, aby nie było potrzeby stosowania szyby przedniej. Sposób działania tego systemu pokazuje poniższe wideo.

Czy McLaren Elva jest wolniejszy?

McLaren Elva, który wyposażono w przednią szybę, nadal rozpędza się do 100 km/h w niecałe 3 sekundy. Do prędkości 200 km/h potrzebuje zaledwie 6,8 sekundy. Wszystko dzięki temu samemu 4-litrowemu silnikowi V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który zapewnia oszałamiającą moc 804 KM oraz 800 NM momentu obrotowego. Producent pierwotnie planował zbudować model McLaren Elva w liczbie 399 sztuk. Obniżył tę liczbę do 249 zaledwie kilka miesięcy po pierwotnym ogłoszeniu Elvy.

McLaren Elva

fot. McLaren

W tej chwili nie jest jasne, ile wersji z przednią szybą będzie wyprodukowanych przez brytyjskiego producenta ani jaka będzie jego cena. Jesteśmy jednak pewni jednego — McLaren Elva to nietuzinkowy samochód, który znajdzie swoich nabywców bez względu na wszystko.

W innym miejscu w świecie motoryzacyjnym BMW zaprezentowało swój model M4 Convertible Competition xDrive na 2022 r.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej