Czinger
Główna E-Mobilni Czinger 21C – opracowany przez sztuczną inteligencję!

Czinger 21C – opracowany przez sztuczną inteligencję!

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Kalifornijski producent supersamochodów, Czinger, zabrał się do niezwykle interesującego modelu produkcyjnego o nazwie 21C. Firma ma nadzieję, że zrewolucjonizuje on sposób produkcji supersamochodów.

Nazywa się Czinger 21C i jest pomysłem przedsiębiorcy i dyrektora generalnego giganta druku w 3D, Kevina Czingera. Model 21C jest wyposażony w umieszczony centralnie, silnik V8 o pojemności 2,88 litra z podwójnym turbodoładowaniem. Dodatkowo wspierają go dwa silnik elektryczne o napięciu 800 V. Całkowita moc 1250 KM jest przenoszona na wszystkie cztery koła za pośrednictwem siedmiobiegowej zautomatyzowanej przekładni manualnej.

Czinger

fot. Czinger 21C

Silniki elektryczne zapewniają zarówno aktywne wektorowanie momentu obrotowego, jak i odzyskiwanie energii podczas hamowanie. Czinger 21C będzie również dostępny z opcjonalnym pakietem 100 KM, co podniesie całkowitą moc wyjściową do 1350 KM.

Niezwykle szybki Czinger

Według producenta, model 21C jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h w zaledwie 1,9 sekundy. To jednak nie wszystko, ponieważ 0-300 km/h osiąga w 13,8 sekundy a sprint od 0 do 400 km/h w 27 sekund. Maksymalna prędkość, jaką może osiągnąć to jedyne 452 km/h. Ciekawe gdzie można osiągnąć takie prędkości, bo zapewne nie na naszych polskich drogach.

Czinger

fot. Czinger 21C

Tym, co czyni ten samochód tak interesującym, nie jest jednak jego imponujący hybrydowy układ napędowy. Założyciel i dyrektor generalny Czingera, Kevin Czinger, zbił fortunę dzięki swojej firmie drukującej w 3D, Divergent 3D. Przy projekcie tego samochodu wykorzystał opatentowane techniki druku addytywnego, czyli przestrzennego. Dodatkowo projektowaniem zajęła się sztuczna inteligencja, aby zoptymalizować konstrukcję obudowy.

Odchudzony model

Firma twierdzi, że z pomocą sztucznej inteligencji każdy element jest w bardzo wysokiej jakości. Dodatkowo wspomniany wcześniej proces drukowania addytywnego pomógł znacznie zmniejszyć jego całkowitą wagę. W rezultacie Czinger 21C ma masę zaledwie 1240 kg, osiągając bardzo dobry stosunek mocy do masy wynoszący 1:1.

Czinger

fot. Czinger 21C

Producent powiedział, że przygotowuje się do produkcji zaledwie 80 sztuk modelu 21C. Jeśli chodzi o cenę to cóż, tanio nie będzie bo wyceniono go na 2 mln dolarów. Firma nie określiła jednak, kiedy rozpoczną się pierwsze dostawy.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej