Kajetanowicz Rajd Sardynii
Główna Motorsport Kajetanowicz i Szczepaniak walczą w Rajdzie Sardynii

Kajetanowicz i Szczepaniak walczą w Rajdzie Sardynii

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Właśnie dziś (4 czerwca) rozpoczęła się rywalizacja w kolejnej rundzie samochodowych mistrzostw świata. Wśród zgłoszonych załóg znajduje się także ekipa Lotos Rally Team w składzie Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak.

Kajetan Kajetanowicz kontynuuje walkę w tegorocznym cyklu mistrzostw świata. Po dwóch startach i dwóch zwycięstwach zajmuje 2 miejsce w klasie WRC 3. Rajd Sardynii, w którym rywalizacja rozpoczęła się dzisiaj o godzinach porannych, jest dla Kajta szansą na objęcie prowadzenia w mistrzowskim cyklu.

Pierwszego dnia zmagań czeka na zawodników osiem niezwykle trudnych odcinków specjalnych. Dzisiaj organizatorzy przewidzieli tylko jeden serwis, który będzie miał miejsce po czwartym oesie. Specyfikacja rajdu sprzyja Kajetanowczowi, który potrafi jechać bezbłędnie i kontrolować tempo. A właśnie unikanie błędów w tym rajdzie może okazać się kluczowe. Kamieniste pobocza odcinków w Sardynii są dla załóg bezlitosne, o czym już na pierwszym oesie przekonał się Teemu Suninen jadący w Fordzie Fiesta WRC.

Kajetanowicz Rajd Sardynii

Kajetanowicz w świetnej dyspozycji

Pierwsze dwa odcinki potwierdzają świetną formę Polaków. Załoga Lotos Rally Team wykręciła drugi czas na pierwszym oesie ze stratą jedynie 0,7 sekundy do lidera. Natomiast na drugim podkręciła tempo i zwyciężyła w swojej klasie. Dzięki temu po dwóch odcinkach specjalnych Polacy prowadzą w klasie WRC 3. Do końca rajdu jednak daleko, dlatego trzymamy kciuki za kolejne oesowe zwycięstwa i oczywiście wygraną w rajdzie. Przed Kajetanowiczem i Szczepaniakiem jeszcze 18 odcinków specjalnych.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej