itd
Główna Na drogach ITD: Transport szamb w (niechlubnej) normie

ITD: Transport szamb w (niechlubnej) normie

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Inspektorzy ITD donoszą o kolejnej kontroli zestawu, który przewoził szamba. Niestety nie byli zachwyceni jej wynikami.

Każda osoba bliżej związana z transportem ma świadomość kontrole, jakich pojazdów z reguły kończą się mandatem. Wśród nich możemy zaliczyć samochody dostawcze, które w świetle przepisów mogą ważyć maksymalnie 3,5 tony. Natomiast są produkowane do przewozu nawet 7,5 tony.

Równie często mandatem kończą się przewozy betonowych szamb lub kontenerów morskich. Oba rodzaje transportów często ważą więcej niż dopuszczalne 40 ton. Podobnie było w przypadku tej kontroli.

itd

ITD: Przeładowany transport

Funkcjonariusze ITD z Inowrocławia prowadzili swoje działania w ostatni poniedziałek (31 maja). Podczas nich zatrzymali kierowcę ciężarówki, który przewoził cztery betonowe zbiorniki. Inspektorzy byli praktycznie pewni, że zestaw ten jest przeładowany, dlatego skierowali go na wagę.

Podejrzenia inspektorów w pełni się potwierdziły. Zestaw w rzeczywistości ważył prawie 52 tony, czyli 12 ton więcej niż pozwalają mu na to przepisy. Co za tym idzie, przekroczono w nim także dopuszczalne naciski na poszczególne osie. Aby zestaw z miejsca kontroli mógł wyruszyć w dalszą trasę, to w pierwszej kolejności musiał przeładować nadmiar ładunku na inny pojazd.

Kierujący ciężarówką otrzymał od inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego mandat karny. Natomiast właściciel firmy transportowej musi się liczyć z karą pieniężną w wysokości aż 15 000 zł, która grozi mu wskutek wszczętego postępowania administracyjnego.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej