Mercedes-AMG E63 S
Główna Na drogach Mercedes-AMG E63 S — gwiazda na autobanie [WIDEO]

Mercedes-AMG E63 S — gwiazda na autobanie [WIDEO]

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Kiedy jedziesz po polskich autostradach z prędkością 140 km/h możesz wyprzedzić wiele samochodów. Jak by to wyglądało z perspektywy innych kierowców, gdyby Twoja prędkość wyniosła ponad 300 km/h. Jeden z YouTuberów postanowił to sprawdzić na przykładzie modelu Mercedes-AMG E63 S.

Jeśli, ktoś z Was kiedyś miał przyjemność jeździć po niemieckich autobanach, wie, jaka to ogromna różnica. Po pierwsze, drogi są utrzymane w naprawdę bardzo dobrym stanie. Po drugie, nie ma ograniczenia maksymalnej prędkości, z jaką możesz się na nich poruszać. Dostosowane są do tego również zakręty, które dają możliwość poruszania się w nich z dużo większą prędkością niż po naszych autostradach.

Mercedes-AMG E63 S

fot. Mercedes-AMG

Ciekawe, że wraz ze zwiększeniem prędkości, zmieniają się również Twoje odczucie prędkości. Nie należysz tam do szybkich kierowców, poruszając się z prędkością 140 km/h. Nawet jadąc ponad 200 km/ h musisz spoglądać w lusterka, ponieważ może ktoś jechać ponad 300 km/h.

Co jednak z innymi kierowcami, których mijają takie szybko jadące samochody? Z całą pewnością oferują im przyspieszone bicie serca. Tak duża różnica w prędkości daje niesamowite odczucia — zarówno wizualne, jak i dźwiękowe.

Mercedes-AMG E63 S na autobanie

Wideo na kanale Speedozer na YouTube zawiera nagranie „przelotu” modelu Mercedes-AMG E63 S w wersji kombi właśnie po niemieckiej autobanie. Jak wspomniano, gwiazdą na filmie jest kombi Mercedes-AMG E63 S, który podczas kilku prób jeździ z różnymi prędkościami. Podczas najszybszej próby osiągnął 332 km/h. Wideo, o którym piszemy, było nakręcone z punktu widzenia samochodu poruszającego się z prędkością 80 km/h.

Mercedes-AMG E63 S

fot. Mercedes-AMG

Biorąc pod uwagę, że wolniejszy samochód to kabriolet z opuszczonym dachem, wpływ przelotu gwiazdy był mocno odczuwalny podczas każdej próby. Co ciekawe, wolniejszy samochód to nie zwykły kabriolet. Jest nim najnowszy kabriolet Mercedesa Klasy C. Dodatkowo właśnie on pod koniec wideo miał swój własny moment, kiedy prawie sięgnął granicy swojego prędkościomierza.

Ten krótki materiał wideo powyżej naprawdę skłania do myślenia. Po pierwsze, niektórzy mogą myśleć, jak byłoby fajnie, mieć możliwość jeździć swobodnie z większymi prędkościami po naszych polskich autostradach. Z drugiej strony, pokazuje też, jakie są niebezpieczne takie prędkości oraz jak skupiony musi być na prowadzeniu sam kierowca. Chwila nieuwagi i problem gotowy. Z drugiej strony można tylko pomarzyć. Nic raczej nie wskazuje, aby infrastruktura polskich autostrad dawała w najbliższym czasie nadzieję na poprawę.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej