BMW i8
Główna Na drogach BMW i8 ucieka przed Policją. Czy mu się to uda? [WIDEO]

BMW i8 ucieka przed Policją. Czy mu się to uda? [WIDEO]

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Nieoznakowane samochody policyjne robią naprawdę niesamowitą robotę. Mogą się łatwo ukryć wśród innych samochodów na drodze i kiedy zajdzie potrzeba, mogą podjąć interwencję. Jeden z takich radiowozów zaczął ścigać BMW i8. Czym sobie na to zasłużył?

Kiedy przewoziłbyś coś nielegalnego w samochodzie, zapewne nie chciałbyś zwracać na siebie niepotrzebną uwagę. Innego zdania był chyba kierowca hybrydowego modelu BMW i8, który zaczął uciekać przed nieoznakowanym radiowozem na jednej z autostrad w Wielkiej Brytanii.

BMW i8

fot. John Neff

Zamiast czekać w korku, kierowca BMW i8 postanowił wyprzedzić pasem awaryjnym sporą grupę stojących spokojnie samochodów. Na jego nieszczęście w korku był policjant, który natychmiast zaczął ścigać rozpędzony samochód hybrydowy. Po krótkiej próbie zatrzymania się na pasie awaryjnym kierowca hybrydy zmienił jednak zdanie i zaczął uciekać.

Incydent miał miejsce 5 listopada ubiegłego roku, ale dopiero teraz Policja udostępniła go na Youtube. Prędkości na wideo osiągnęły ponad 160 km/h. Jak widać na nagraniu, przestępca na luzie przeskoczył kilka czerwonych świateł, próbując zostawić radiowóz za sobą.

BMW i8 wyrzuca pasażera

W pewnym momencie BMW i8 wyjechało nawet na trawnik, a pasażer wyskoczył z samochodu, uciekając z miejsca zdarzenia z plecakiem. Według raportu policji z West Midlands ten pasażer został złapany podczas próby wsiadania do pobliskiej taksówki. Policja odkryła, że ​​plecak zawierał 1 kilogram kokainy, co zapewne nie działa na jego korzyść.

BMW i8

fot. John Neff

Na końcu nagrania widać jak hybrydowy samochód postanawia zakończyć ucieczkę i zostaje zatrzymany. Niedawno opublikowany raport policyjny stwierdzał, że obaj przestępcy, przyznali się do oskarżenia o narkotyki. Pasażer odsiaduje obecnie sześć lat więzienia za nielegalne posiadanie narkotyków, podczas gdy kierowca, spędzi siedem lat za kratkami.

To nie pierwszy raz, kiedy widzieliśmy pościgi policyjne, które nie kończą się dobrze dla ściganego. Wszyscy wiemy, że uciekanie przed prawem nie jest najmądrzejszą rzeczą, nie mówiąc już o zwróceniu uwagi na siebie podczas handlu nielegalnymi substancjami.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej