itd
Główna Na drogach ITD: Kierowca zabezpieczył się przed mandatem. Ucierpi szef kombinator

ITD: Kierowca zabezpieczył się przed mandatem. Ucierpi szef kombinator

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Kierowca chciał zabezpieczyć się przed kolejną kontrolą ITD i swoim niesłownym pracodawcą. Dlatego poprosił szefa o oświadczenie, które faktycznie przydało mu się podczas kolejnej kontroli.

Niestety za brak dokumentów lub zły stan techniczny pojazdu w momencie kontroli odpowiada również kierowca. Fakt, że to nie w jego obowiązkach leży wykonanie np. przeglądu technicznego nie ma znaczenia. Inspektorzy ITD w pierwszej kolejności karzą kierującego, a dopiero później wszczynają postępowanie administracyjne, wskutek którego konsekwencje finansowe może ponieść również przewoźnik. Nie dziwi zatem fakt, że pewien szofer zawodowy postanowił zabezpieczyć się przed mandatem.

Sytuacja miała miejsce w ubiegłym tygodniu, a dokładnie we wtorek (1 czerwca). Inspektorzy zauważyli na drodze wojewódzkiej nr 158 w Ludzisławicach koło Gorzowa Wielkopolskiego poruszającą się śmieciarkę, która bardzo przypominała inną kontrolowaną jakiś czas temu. Postanowili sprawdzić, czy to ten sam pojazd, który ostatnim razem nie miał ważnego badania technicznego.

itd

Kierowca przygotowany na kontrolę ITD

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego mieli nosa. Tę samą śmieciarkę faktycznie kontrolowali 19 maja tego roku. Zatrzymali wtedy jej dowód rejestracyjny i wszczęli postępowanie wobec przedsiębiorcy. Właściciel ciężarówki najwidoczniej niespecjalnie się przejął działaniami funkcjonariuszy. Pojazd w dniu kolejnej kontroli nadal nie miał ważnego przeglądu. Tym razem jednak jego kierowca zabezpieczył się przed ignorancją swojego szefa.

Kierujący ciężarówką przed wyruszeniem w trasę uzyskał od pracodawcy pisemne oświadczenie, że w jego pojeździe wykonano już przegląd techniczny. Dzięki temu uniknął mandatu, a przedstawiciele ITD wszczęli wobec jego szefa kolejne postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej