SUV
Główna E-Mobilni SUV elektryczny z Niemiec — nieznana marka w natarciu!

SUV elektryczny z Niemiec — nieznana marka w natarciu!

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Elaris, czyli niemiecka marka samochodów elektrycznych, zaprezentowała nowy model SUV-a! Nie jest to znana firma, ale potrafi zaproponować sporo ciekawych luksusowych rozwiązań. Co można o nim powiedzieć?

Elaris, marka samochodów elektrycznych z Niemiec, dodała do swojej oferty nowy model SUV-a. To niezbyt znany model nazwany Beo. Elektryczny SUV Beo produkuje chińska firma Skywell i promuje go jako model luksusowy, którego cena ma kosztować 49 900 euro. W Niemczech dostępne są dotacje, które mogą obniżyć koszty do 41 300 euro, co zapewne może skłonić przyszłych potencjalnych klientów.

SUV

fot. Elaris

Poprzednie samochody firmy Elaris, modele Finn i Leo, bazują na pojazdach chińskiego producenta Dorcen. Oba te pojazdy są w znacznie niższych cenach niż opisywany w tym artykule model SUV-a Beo. Kompaktowy SUV Leo na przykład,  kosztuje 28 330 euro po zastosowaniu dotacji od państwa związaną z ochroną środowiska. Dodatkowo mały pojazd Finn kosztuje 9 390 po dotacjach. Przyznajemy, że nie są to wygórowane ceny, jak za nowy samochód elektryczny.

Wnętrze elektrycznego SUV-a

Opisywany model SUV-a zdobywa luksusową etykietę z takimi funkcjami, jak automatyczna 4-strefowa klimatyzacja, automatyczny system parkowania, czy chociażby laserowe światła drogowe. Dodatkowo otrzymujemy wysokiej jakości design, przestronne wnętrza, system rozrywki z 12,8-calowym ekranem dotykowym oraz panoramiczny szklany dach. Zasięg tego elektrycznego SUV-a to 460 kilometrów. Firma Elaris powiedziała również, że model Beo będzie miał możliwość bardzo szybkiego ładowania i może naładować baterię od 20% do 80% w 30 minut.

SUV

fot. Elaris

Elaris spodziewa się, że Beo będzie dostępne pod koniec lipca 2021 r. Firma poinformowała również, że opracuje kolejne pojazdy we współpracy z chińskimi producentami Dorcen i Skywell. Ciekawe jest obserwowanie jak produkowane samochody elektryczne z Chin, trafiają następnie do europejskiej firmy Elaris z przeznaczeniem na rynek europejski. Co ciekawe, oferowane samochody są w różnym przedziale cenowym co daje pewną możliwość wyboru.

SUV

fot. Elaris

Dzięki takim inicjatywom samochody elektryczne są coraz bardziej przystępne cenowo. Jednocześnie są również dostosowane do bardziej luksusowej części rynku. Produkcja samochodów elektrycznych staje się coraz bardziej popularna, a to może być tylko dobrą rzeczą. Co o tym sądzicie? Czy takie samochody elektryczne będą miały szansę na wejście na europejski rynek?

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej