Tesla Model S Plaid
Główna E-Mobilni Tesla Model S Plaid ustanawia nowy rekord świata!

Tesla Model S Plaid ustanawia nowy rekord świata!

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Tesla Model S Plaid podobno ustanowił nowy rekord świata na ćwierć mili. Jest to niesamowite, ponieważ mówimy w dalszym ciągu o samochodzie, który jest 7-osobowym elektrycznym sedanem, a nie jakimś sportowym autem.

Po kilku miesiącach opóźnień, Tesla najwyraźniej w końcu rozpocznie dostawy nowego i zaktualizowanego Modelu S w tym tygodniu. Wśród nich mamy również nową wersję S Plaid o najwyższej wydajności. Producent ogłosił imponujące specyfikacje z zasięgiem ponad 620 km oraz prędkością maksymalną ponad 320 km/h. Jego przyspieszenie od 0 do 60 mil na godzinę (97 km/h) zajmuje mu jedyne 1,99 sekundy.

Tesla Model S Plaid

fot. The Killowatts

W ciągu ostatnich kilku miesięcy zauważono, że Tesla przywozi prototypy na tory wyścigowe w Kalifornii, aby przetestować te specyfikacje. Jedno ze zdjęć właśnie z takiego testu możecie zobaczyć powyżej. Oczekuje się, że producent pobije kilka rekordów swoim nowym samochodem Tesli – modelem S Plaid. Wygląda na to, że jeden już ma na swoim koncie.

Tesla Model S Plaid bije rekord

Jay Leno, który jest jednym z niewielu recenzentów samochodów, z którymi Tesla nadal bezpośrednio współpracuje, przekazał ostatnio ciekawą wiadomość. Powiedział, że w zeszłym miesiącu pojechał na Famoso Raceway w Bakersfield, aby zobaczyć, jak Tesla bije rekord na ćwierć mili.

Tesla Model S Plaid

fot. Tesla Model S Plaid

Leno przekazał, że widział, jak Model S Plaid przejechała ćwierć mili w 9,247 sekundy z prędkością 152 mil na godzinę (244,9 km/h). Na miejscu był również przedstawiciel National Hot Rod Association, który może zatwierdzić ten rekord jako oficjalny.

Niewiele jest seryjnych pojazdów, które mogą przejechać 10 sekund na ćwierć mili, a zwłaszcza nie są to rodzinne czterodrzwiowe sedany. Tym bardziej szacunek dla tego niesamowitego modelu Tesli.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej