Bugatti Chiron Super Sport
Główna Motonowości Bugatti Chiron Super Sport to rakieta na kołach!

Bugatti Chiron Super Sport to rakieta na kołach!

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Bugatti przełamał barierę 480 km/h w 2019 roku dzięki tuningowi Chirona. Teraz francuski producent supersamochodów ujawnił swoje najnowsze arcydzieło — Bugatti Chiron Super Sport.

Projekt ten ewidentnie zaczerpnięto ze wspomnianej maszyny Chiron Super Sport 300+. Przód Super Sport jest nisko zawieszony, aby uczynić go bardziej aerodynamicznym. Jednak boki zostały wydłużone do tyłu, co łączy się, aby odzwierciedlić mantrę Bugatti „forma podąża za osiągami”. Co to oznacza? Że ​​każdy centymetr opracowano z myślą o maksymalnej prędkości.

Bugatti Chiron Super Sport

fot. Bugatti

Z tyłu zobaczysz dodatkowe elementy karoserii, a także nową wizję z czterema wydechami, zaczerpniętą bezpośrednio z modelu 300+. Opisywany wariant Chirona nie jest jednak określany jako 300+, które oznacza 300 mil na godzinę (483 km/h). Zamiast tego Bugatti Chiron Super Sport ustawiono na maksymalną prędkość 440 km/h lub 273 mile na godzinę. Oczywiście jest to nadal niezwykle szybki samochód i nie mamy co do tego żadnych wątpliwości.

Szybki Bugatti Chiron Super Sport

Teraz jego 8-litrowy silnik W16 z czterema turbosprężarkami wytwarza oszałamiającą moc 1578 KM. Daje mu to możliwość sprintu od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,8 sekundy. Co więcej, prędkość 300 km/h osiąga w 12,1 sekundy. Cała ta dodatkowa prędkość i moc spotyka się z lepszym prowadzeniem i ścisłą dietą. Pozwolono na utratę wagi z każdego możliwego obszaru, a wszystko to przy zachowaniu komfortu i luksusu.

Bugatti Chiron Super Sport

fot. Bugatti

Jachin Schwalbe, kierownik ds. rozwoju podwozia w Bugatti wyjaśnia:

„Nawet na długich zakrętach pokonywanych przy dużych prędkościach tył pozostaje spokojny i neutralny, co skutkuje bardzo skomponowaną jazdą w Chiron Super Sport. Skupiamy się na maksymalnej prędkości, aby zapewnić absolutną stabilność jazdy w połączeniu z komfortem”.

Wreszcie, Bugatti Chiron Super Sport ma nowy zestaw lekkich, pięcioramiennych felg, które dodają sportowego wyglądu. Wewnątrz zauważysz, że nie oszczędzano na luksusie. To dobrze, ponieważ Bugatti Chiron Super Sport ma kosztować 3,2 mln EUR.

Bugatti Chiron Super Sport

fot. Bugatti

Oczekuje się, że wprowadzą go na początku 2022 roku. Przyjrzyj się bliżej modelowi Chiron Super Sport powyżej i napisz w komentarzach, czy dałbyś tyle pieniędzy za tą wersję.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej