autolaweta
Główna Na drogach ITD: Autolaweta sama potrzebowała lawety

ITD: Autolaweta sama potrzebowała lawety

przez Izaak Chwist
0 komentarz

W ręce ITD trafiła autolaweta, której stan techniczny pozostawiał bardzo wiele do życzenia. W końcu sama odjechała na innej lawecie.

Pojazdy pomocy drogowej są dla wielu kierowców zbawieniem, gdy ich sprzęty zawodzą. Autolawety są praktycznie zawsze na miejscu wypadków, a także służą do importu pojazdów zza granicy. Niestety nawet te samochody się zużywają i w pewnym momencie powinny trafić na stację demontażu lub do bardzo dobrego mechanika. Autolaweta, którą zatrzymali inspektorzy ITD, raczej powinna wylądować w tym pierwszym miejscu.

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili kontrole w Bolesławcu w ubiegły wtorek (1 czerwca). Skupiali się przede wszystkim na weryfikacji stanu technicznego zatrzymywanych pojazdów. Wśród skontrolowanych samochodów znalazła się tytułowa autolaweta.

autolaweta

Autolaweta w opłakanym stanie

Podczas kontroli funkcjonariusze wykryli w pojeździe szereg poważnych usterek. Do najpoważniejszych z nich można zaliczyć bardzo mocno skorodowaną ramę oraz uszkodzone zawieszenie pierwszej i drugiej osi. Ponadto w autolawecie uszkodzona była przednia szyba i mocno wyciekały z niej płyny eksploatacyjne.

Na domiar złego okazało się, że autolaweta wraz z przewożonym pojazdem waży ponad 3,5 tony, a to oznaczało, że jest przeładowana. Szereg stwierdzonych przez inspektorów nieprawidłowości skutkował zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego z pojazdu pomocy drogowej. W dalszą trasę wyruszyła ona na innej lawecie.

Kierowcę autolawety inspektorzy ITD ukarali mandatami karnymi za stan techniczny jego pojazdu.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej