Apple
Główna E-Mobilni Apple zdeterminowane do stworzenia samochodu EV!

Apple zdeterminowane do stworzenia samochodu EV!

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Były dyrektor BMW dołączył do zespołu, który musi stworzyć autonomiczny samochód elektryczny od Apple. Czy to będzie punkt zwrotny w projekcie spędzającym sen z powiek szefa giganta komputerowego?

Wielokrotnie już pisaliśmy o próbach, jakie podejmuje firma Apple przy stworzeniu samochodu autonomicznego. Przejście Kranza do Apple nastąpiło zaledwie miesiąc po tym, jak zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego Canoo Inc., twórcy autonomicznych pojazdów elektrycznych. Przed Canoo był on starszym wiceprezesem działu pojazdów elektrycznych BMW AG. Kierował on zespołem, który opracował pierwszy w pełni elektryczny samochód BMW i3.

Apple

fot. BMW i3

Zatrudnienie Kranza to chyba najbardziej znaczące posunięcie ze strony firmy Apple. Staje się ona coraz bardziej zdeterminowana, aby zbudować własny autonomiczny samochód elektryczny. Nie ma się co dziwić, ponieważ ma on w końcu konkurować z Teslą. Oczekuje się, że Kranz będzie współpracować z Dougiem Fieldem, który początkowo kierował rozwojem Tesli Model 3. Na obecny moment, to właśnie Field kieruje teraz projektem EV firmy z nadgryzionym jabłkiem.

Ciąg dalszy projektu Apple

Jak wynika z doniesień Bloomberga, firma ​​Apple po raz pierwszy zaczęła opracowywać samochód w 2014 roku. Projekt ten odłożono jednak na około dwa lata. Chcieli się skupić na bardziej „autonomicznej platformie, którą można by sprzedawać innym firmom i ostatecznie również z niej korzystać”. Zaledwie kilka miesięcy temu Apple zdecydowało się na ponowne uruchomienie swojego projektu EV.

Apple

fot. Damian Dovarganes / AP Photo

Trzeba przyznać, że Kranz wchodzi do Apple z dużym doświadczeniem. Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, oczekuje się, że wprowadzenie na rynek samochodu autonomicznego firmy Apple nastąpi za co najmniej pięć lat. Jak więc widzimy, cały czas się wydłuża termin, w którym gigant komputerowy chce pokazać swój samochód autonomiczny. Czy im się uda? Tego nie wiemy, ale będziemy musieli jeszcze poczekać na konkretne informacje. Z drugiej strony, muszą działać, bo Tesla nie śpi, wprowadzając kolejny niesamowicie szybki samochód elektryczny — Tesla Model S Plaid.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej