itd
Główna Na drogach ITD: Dniówka za 53 000 zł

ITD: Dniówka za 53 000 zł

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Kary nakładane przez ITD nie należą do najwyższych w Europie. Nie zmienia to jednak faktu, że pięciocyfrowe kwoty mogą robić na niektórych wrażenie.

Wystarczył jeden dzień, aby inspektorzy ITD wystawili kilka bardzo wysokich rachunków przewoźnikom. Funkcjonariusze przeprowadzili skoordynowane działania 8 czerwca, które wymierzyli w przewozy nienormatywne. Przedstawiciele Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili kontrole na trasie S5 Poznań – Gniezno oraz na krajowej „92” na odcinku Września – Poznań.

W akcji wzięli udział mundurowi z Gniezna, Konina, Leszna, a także z Poznania. Łącznie przy wspomnianych już drogach ustawiło się sześć patroli ITD. Inspektorzy typowali pojazdy, które w ich odczuciu można było zaliczyć do ponadgabarytowych. Następnie kierowali je do punktu kontrolno – wagowego.

itd

ITD: Kosztowne kontrole

Inspektorzy wykryli zaledwie cztery przypadki, w których przekroczono dopuszczalne normy. W dwóch transportach filarów betonowych pojazdy były przeładowane o kolejno 6,25 tony i 4,95 tony, a także zbyt długie o 5 metrów i 5,7. metra. Trzeci z zestawów zakwalifikowany jako ponadgabarytowy przewoził mrożone mięso w chłodni i był za ciężki o ponad dwie tony. Ostatnią ciężarówkę zatrzymał inspektor na motocyklu. Przewoziła ona frezarkę do asfaltu. Okazało się, że jedna z osi ma przekroczy dopuszczalny nacisk o półtora tony.

kontrola itd

“Ponadgabarytowe pojazdy” doprowadzono do normatywności na miejscu kontroli i żaden z nich nie trafił na parking strzeżony. Wobec wszystkich przewoźników, do których należały zestawy, inspektorzy ITD wszczęli postępowania administracyjne. Jak informują funkcjonariusze, suma wszystkich nałożonych tego dnia kar wyniesie 53 000 zł.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej