Honda Civic
Główna Motonowości Honda Civic — poprzeczka została podniesiona!

Honda Civic — poprzeczka została podniesiona!

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Producent z Japonii dał nam zapowiedź modelu Honda Civic przed jego oficjalną premierą w tym miesiącu. Ten model ma być mocno zainspirowany „prototypem Civica”, który zaprezentowano w listopadzie.

Na zwiastunie widzimy zarys modelu Honda Civic, o proporcjach przypominających sedana zamienionego w shooting brake. Wraz z wprowadzeniem na rynek nowego modelu Civic, producent obiecał, że podniesie poprzeczkę w zakresie stylu, osiągów, bezpieczeństwa oraz zaawansowanej technologii.

Honda Civic

fot. Honda

Nowa Honda Civic ma nieco urosnąć w stosunku do obecnego modelu. Rozstaw osi o około 37 mm, na całkowitej długości 12 mm i dodatkowymi 3 mm dodanymi do szerokości. Dzięki tym zmianom wnętrze prawdopodobnie pozostanie dość przestronny jak na tę klasę samochodów. Honda Civic słynie z przesuwania granic w zakresie dynamiki jazdy, praktyczności i bezpieczeństwa w tym segmencie. Oznacza to, że ​​na barkach modelu Civic 11. generacji spoczywa presja, aby utrzymać tę reputację.

Chociaż Honda jeszcze nie ogłosiła specyfikacji nowego modelu, spekulacjom nie ma końca. Niektórzy myślą, że prawdopodobnie otrzyma on zmieniony czterocylindrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem o pojemności 1,5 litra. Możliwa są także opcje hybrydowe na niektórych rynkach.

Honda Civic

fot. Honda

Od momentu wprowadzenia tego modelu, Honda Civic jest jednym z najpopularniejszych samochodów w kwestii sprzedaży. Wyprodukowano ponad 27 milionów egzemplarzy modelu Civic, wysyłanych do ponad 170 krajów na całym świecie. Lepiej sprzedającym się modelem jest chyba tylko Hond CR-V.

Jak więc widzimy, oczekiwania wobec tego modelu są spore. Czy sprosta tym wymaganiom? Wyjaśni to się, już niedługo, bo 24 czerwca.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej