Kierowca zawodowy
Główna Na drogach Kierowca zawodowy wyręczył policjantów [WIDEO]

Kierowca zawodowy wyręczył policjantów [WIDEO]

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Pewien kierowca zawodowy wykazał się wzorową obywatelską postawą. Policjanci oraz funkcjonariusze ITD byli mu wdzięczni za zdecydowane działanie.

Policja często podkreśla w swoich komunikatach, że wszyscy wspólnie odpowiadamy za bezpieczeństwo na drogach. I nie chodzi tylko o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, ale także o reagowanie na nieodpowiedzialne zachowania innych zmotoryzowanych. Właśnie tak postąpił kierowca zawodowy, który zatrzymał podejrzanie zachowującego się kierującego osobówką.

Sytuacja miała miejsce 10 czerwca w miejscowości Rządza, na drodze krajowej nr 50 na Mazowszu. Mężczyzna, który stał się bohaterem tego artykułu, około godziny 14 zauważył kierowcę, który nie panował nad swoim samochodem. Na domiar złego niewiele zabrakło, a prawie by potrącił pieszego. Dlatego kierowca zawodowy go zablokował i zmusił do zjechania na zatokę przystankową i zatrzymania.

Kierowca zawodowy

Kierowca zawodowy na 6

Wtedy na miejscu zjawili się inspektorzy ITD, którzy widząc stojące pojazdy postanowili się zatrzymać. Sądzili oni, że doszło do kolizji drogowej i postanowili się włączyć. Wtedy zawodowy szofer wyjaśnił funkcjonariuszom zajście i powiedział o swoich podejrzeniach co do kierującego osobówką.

Mężczyzna jadący osobówką podczas rozmowy z inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego przyznał się, że pił wcześniej alkohol. Funkcjonariusze przed uzyskaniem tej informacji również byli już przekonani, że zatrzymany kierowca jest pijany, ponieważ miał bełkotliwą mowę. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,6 promila alkoholu.

Po kilku minutach na miejscu zjawili się również policjanci, którzy przeprowadzili dalsze czynności z pijanym kierowcą. Przy tej okazji pochwalili kierowcę zawodowego za jego wzorowe zachowanie.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej