Porsche 911
Główna Motonowości Porsche 911 Turbo GTstreet R – nowa wizja TECHART!

Porsche 911 Turbo GTstreet R – nowa wizja TECHART!

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Dla większości Porsche 911 Turbo i Turbo S (992) to więcej niż wystarczający samochód. Według firmy tuningowej TECHART wcale tak być nie musi. Zaprezentowali właśnie nową wizję tego auta, nazwaną GTstreet R.

Ograniczony do zaledwie 87 sztuk GTstreet R jest niewątpliwie najlepszą wersją modeli Turbo i Turbo S. Wyposażono je w lekkie i zoptymalizowane pod względem wydajności nadwozie i komponenty techniczne, które sprawiają, że ten samochód to prawdziwa petarda przeznaczona do jazdy po drogach.

Inny wymiar Porche 911

Za naciśnięciem jednego przycisku to Porsche 911 rozwinie 800 KM i 950 Nm momentu obrotowego. Potrafi rozpędzić samochód do zdumiewającej prędkości 350 km/h. Aby go utrzymać na asfalcie, dodano mu nowy zestaw aerodynamiczny z włókna węglowego. Wytwarza on cztery razy większą siłę docisku z tyłu i 45 procent mniejszy udźwig na przedniej osi przy 140 km/h w porównaniu z modelem podstawowym.

Porsche 911

fot. GTstreet R / Techart

Nowa przednia pokrywa z włókna węglowego, zawiera nowe wloty powietrza, które również znajdują się w całym samochodzie. Wszystko po to, aby zasilać tylny silnik chłodnym powietrzem, podczas gdy nowe listwy progowe łączą się z przednimi i tylnymi błotnikami i nadają mu jeszcze bardziej sportowy charakter.

Porsche 911

fot. GTstreet R / Techart

Nowy, ręcznie spawany sportowy układ wydechowy z aktywnymi klapami robi robotę. Co więcej, nowe sprężyny obniżają samochód nawet o 25 mm, dodając mu agresywnej sylwetki. Wewnątrz, szerokie zastosowanie ma włókno węglowe i Alcantara. Otacza wnętrze i wszystkie możliwe elementy, które można dostosować – od siedzeń po pedały i nie tylko.

Porsche 911

fot. GTstreet R / Techart

Wszystko to wiąże się z dużymi kosztami. Pakiet GTstreet R zaczyna się od 73 000 euro. Oczywiście musisz wcześniej dostarczyć Porsche 911 Turbo lub Turbo S. No cóż, do tanich taka zabawka nie należy.

W innym miejscu w świecie motoryzacji Brabus ma nowy i bardzo ekstremalny SUV Klasy G.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej