kontrola itd
Główna Na drogach Kierowca ciężarówki spanikował na widok ITD

Kierowca ciężarówki spanikował na widok ITD

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Widok ITD dla kierowców zawodowych często wiąże się ze stresem. Mimo wszystko nie warto w ostatniej chwili zacząć kombinować.

Liczba ciężarówek przemierzających polskie drogi zwiększa się z roku na rok. W związku z tym inspektorzy ITD nie mogą narzekać na brak pracy, a kierowcy często podkreślają, że ryzyko zatrzymania do kontroli jest niewielkie. Jednak ostatecznie widok patrolu wywołuje najróżniejsze reakcje.

Chyba najgorszy odruch, który można wykonać, to na widok inspektorów próbować zmienić drogę, albo zawrócić. Podobnego zagrania próbował kierowca ciężarówki, który ostatecznie spotkał się z ITD w ostatnią środę (16 czerwca).

kontrola itd

Na widok ITD

Mężczyzna, widząc patrol, postanowił skręcić w boczną drogę. Jego dziwne zachowanie zauważyli stojący nieopodal inspektorzy ITD i natychmiast udali się w jego kierunku. Kierowca wyszedł z kabiny i twierdził, że musi pilnie dolać płynu chłodniczego do ciężarówki.

Takie sytuacje się zdarzają i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w ręce trzymał zimowy płyn do spryskiwaczy zamiast płynu chłodniczego. W związku z tym inspektorzy przeprowadzili od razu dalszą część kontroli. Szybko okazało się, co było prawdziwym powodem zjazdu w boczną drogę.

Okazało się, że przed kontrolą kierowca rejestrował na swojej karcie odpoczynek, a nie jazdę. W tym celu podłożył magnes neodymowy na impulsator skrzyni biegów. Za to przewinienie otrzymał mandat w wysokości 2000 zł. Jego pracodawca natomiast musi się liczyć z karą pieniężną, ponieważ inspektorzy ITD wszczęli wobec niego postępowanie administracyjne.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej