kontrola itd
Główna Na drogach ITD: Szofer wypsikał się perfumami i liczył na farta

ITD: Szofer wypsikał się perfumami i liczył na farta

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Inspektorzy ITD zatrzymali kierowca, który liczył, że dzięki użyciu perfum uniknie odpowiedzialności. To mu się jednak nie udało.

Kierowcy na drogach próbują różnych sztuczek, byle tylko uniknąć mandatu, a czasem i znacznie poważniejszych konsekwencji. Podobnie było w przypadku kontroli przeprowadzonej dzisiaj przez Inspekcję Transportu Drogowego.

28 czerwca tego roku inspektorzy ITD na drodze krajowej nr 94 we Wrocławiu zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy. Pojazd przewoził kontener 40-stopowy z Brzegu Dolnego do Siechnic. Miała to być zwykła rutynowa kontrola. Funkcjonariuszy zaskoczył fakt, że po otwarciu drzwi kabiny wydobył się z niej bardzo intensywny zapach perfum.

Okazało się, że kierujący pojazdem chwilę przed zatrzymaniem spryskał perfumami zarówno siebie, jak i wnętrze kabiny! To mocno zaskoczyło mundurowych, ale również wzbudziło ich podejrzenia. W związku z tym postanowili sprawdzić, czy kierowca w ten sposób nie próbował ukryć zapachu alkoholu, który być może wcześniej spożywał.

kontrola itd

Alkomat ITD

Kierującego ciężarówką poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Dioda AlkoBlow w alkomacie zaświeciła się na czerwono, co oznaczało, że urządzenie wykryło alkohol. W związku z tym kierowca musiał przejść kolejne badanie, tym razem już precyzyjniejszym urządzeniem.

Zawartość wydychanym powietrzu wyniosła u niego 0,2 mg/l (0,42 promila). Taki wynik oznaczał dla mężczyzny szereg czekających go problemów. Na miejscu kontroli zjawiła się policja, która odebrała prawo jazdy kierowcy i przeprowadziła z nim dalsze czynności.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej