Audi Q2
Główna E-Mobilni Koniec spalinowej historii Audi

Koniec spalinowej historii Audi

przez Dominik Reda
0 komentarz

Tylko kilka lat dzieli nas od końca w pełni spalinowej ery samochodów niemieckiego producenta w postaci marki Audi.

Zarząd Audi AG poinformował, że wraz z końcem 2025 roku z masowej produkcji zostaną wycofane wszystkie modele napędzane silnikiem spalinowym. To samo będzie tyczyło się także hybryd. Finalny efekt będzie stanowił wyłączną kontynuację elektryfikacji. Wycofanie obu rodzajów napędów będzie oznaczało dostępność tylko gamy elektrycznej już za niecałe pięć lat. Jedyna sprzedaż modeli spalinowych będzie prowadzona do Chin gdzie nadal można zauważyć rosnące zapotrzebowanie na tego typu auta. Głównym powodem tak owych decyzji stanowią aktualne oraz przyszłe normy spalin, a przede wszystkim restrykcję związane ściśle ze środowiskiem.

Audi RSQ8

abt – america

Rok 2025 będzie wyjątkowy. Nie tylko z racji wyżej wymienionej informacji, ale też z powodu premiery ostatniego modelu spalinowego spod znaku czterech obręczy. Gdy pewny etap w historii koncernu dobiegnie końca z pewnością możemy spodziewać się jakże zaawansowanych prac nad zupełnie nowymi elektrykami opartymi na przeszłościowych wersjach i nie tylko. Mimo znacznej odległości czasowej do końca 2022 roku Audi zapowiedziało uzyskanie blisko dwudziestu modeli elektrycznych. Tak wysoki poziom w produkcji oraz sprzedaży elektryków z pewnością podniesie poprzeczkę na światowym rynku.

Norma 7 i spółka Audi-FAW

Wyżej wspomniana norma, która już w najbliższym czasie będzie obowiązywała w standardach znacząco utrudni, a wręcz uniemożliwi dalszy rozwój napędu spalinowego. Przez brak szans na rozwój w tym zakresie, Audi zapowiedziało jeszcze bez upublicznienia dokładnej daty wykluczenie się z takiej działalności ponad trzy miesiące temu. Wszystkie informacje przekazał prezes zarządu Audi, czyli Markus Duesmann.

Audi z Chinami łączy niedawno powstała spółka Audi-FAW. Właśnie w tym kraju niemiecki producent będzie kontynuował produkcję i sprzedaż modeli spalinowych. Siedzibą nadal nowo powstałej współpracy będzie miasto Changchun.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej