GR Yaris
Główna Motorsport Yaris GR Proto vs cywil. Porównanie w wykonaniu Dytko Sport

Yaris GR Proto vs cywil. Porównanie w wykonaniu Dytko Sport

przez Dominik Reda
0 komentarz

Przyszła pora na porównanie dwóch Yarisów GR. Z całą pewnością odpowiemy na wszelkie różnice w zestawieniu egzemplarza Proto oraz seryjnego.

Stajnia Dytko Sport przed kilkoma dniami porównała dwa egzemplarze Toyoty GR Yaris. Jeden z nich cechował się rajdową specyfikacją natomiast drugi z tego jakże fascynującego zestawienia był wyłącznie wersją cywilną opartą na seryjnym nadwoziu.

Testy obu samochodów odbyły się na podwarszawskim obiekcie w postaci świetnie prezentującego się Toru Modlin. Całodniowe jazdy na szybkiej i miejscami zróżnicowanej nitce trasy wykazały kilka ważnych, ale z całą pewnością zaskakujących szczegółów. Na pierwszy rzut oka zdecydowanie zwracamy uwagę na sam ,,body kit”. Zmiany w tej kwestii są niewielkie.

Yaris GR w dwóch odmianach

Kilka drobiazgów daję inny, a na pewno jeszcze bardziej sportowy efekt. Choć jeśli przyjrzymy się bliżej obu polsko – japońskich konstrukcji to potwierdzi się fakt minimalistycznych zmian w karoserii. Bardziej agresywniejszy wygląd Yarisa GR Proto jest tylko, a bynajmniej złudzeniem z racji takiej samej szerokości jak w cywilnej Toyocie. Wszystko zostało zastosowane w celach regulaminowych oraz homologacyjnych. Największą różnicą jest najprawdopodobniej zawieszenie. Zestaw sportowych amortyzatorów prost z zespołu Samsonas Motorsport sprawdza się na każdym kilometrze pokonanym na ostro za kierownicą Yarisa GR Proto.

Na ten moment w mechanice rajdowej Toyoty brakuje odpowiedniej skrzyni biegów, sterownika i wydajniejszych jakościowo mechanizmów różnicowych. Po mimo znaczących oraz tych mniej widocznych różnic oba Yarisy wyglądają wyśmienicie podczas jazdy i nie tylko. Miło oglądać egzemplarze na odcinkach specjalnych, jak i na cywilnej drodze.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej