Arash
Główna E-Mobilni Nowy hypercar od Arasha

Nowy hypercar od Arasha

przez Dominik Reda
0 komentarz

Arash zaprezentował nową konstrukcję w wersji hypercar napędzaną wyłącznie silnikami elektrycznymi o jakże wysokiej i zaskakującej mocy.

W ofercie producenta będą dostępne, aż cztery wersję. W edycji Imperium E pod maską znajdziemy motor o mocy 800km, czyli w prostym przeliczeniu około 600kW. Takich jednostek zostaną umieszczone dwie natomiast w wersji Imperium S, aż cztery. W tym przypadku dokładne dane związane z mocą wszystkich silników nie są znane, ale najprawdopodobniej będzie to niewyobrażalne 3200km, czyli 2400kW. Warto porównać elektrycznego hypercara z najnowszym modelem Tesli S Plaid. Pomiędzy tymi samochodami znajdziemy różnicę blisko 2100km.

Arash

Moc, a masa

Tutaj mamy do czynienia z jasną informacją. Jeden akumulator o mocy 100kW waży prawie sto kilogramów. Tak, więc w samej wersji Imperium S łącznie akumulatory pochłoną 2400kg masy. Sama masa nadwozia samochodu z kompletnym zestawem mechaniki oraz wyposażenia będzie wynosiła w zależności od wersji w przedziale od 900kg do 1200kg.

Inżynierowie zastosowali również opcję umieszczenia akumulatorów o mocy nie tylko 100kW, ale także o wydajności 50kW. W dodatku większość elementów składający się na układ samej elektryki zostanie wytworzone dzięki drukowi 3D. Arash zapowiedział produkcję zaledwie 75 modeli tego samochodu z największym naciskiem na podstawową wersję Imperium.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej