kontrola itd
Główna Na drogach ITD: Nadmierna prędkość była najmniejszym problemem tego kierowcy

ITD: Nadmierna prędkość była najmniejszym problemem tego kierowcy

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Kierowca zwrócił na siebie uwagę inspektorów ITD, jadąc w terenie zabudowanym z nadmierną prędkością. Mandat za to wykroczenie nie był jednak aż tak dotkliwy w stosunku do drugiego, który otrzymał.

Kontrola miała miejsce w ostatni poniedziałek (28 czerwca). Na krajowej „ósemce” w Jeleniowie koło Kudowy-Zdroju kierujący samochodem ciężarowym zignorował ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym. Jadąc zbyt szybko, natrafił na patrol ITD.

System preselekcyjnego ważenia pojazdów wskazał, że kierowca jechał prawie 80 km/h w miejscu, w którym obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. To jednak był dopiero początek problemów mężczyzny. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzili również dane z tachografu w ciężarówce oraz z karty kierującego. Okazało się, że mężczyzna dopuścił się jeszcze jednego poważnego wykroczenia.

kontrola itd

ITD: Nie tylko prędkość

Tachograf w ciężarowce w chwili zatrzymania, a także wcześniej, nie rejestrował na karcie czasu pracy i przebytej drogi. W pojeździe był zamontowany specjalny wyłącznik, który umożliwiał kierującemu manipulowanie zapisami. Inspektorzy wykonali pojazdem próbę drogową, która potwierdziła, że do instalacji elektrycznej był podłączony emulator sygnału GPS. Sam kierowca również przyznał się do winy.

Co ciekawe cały zestaw trafił na parking policyjny i to pod nadzorem policji i prokuratora. Kierowcę przewieziono do komisariatu w celu wykonania dalszych czynności w sprawie o podejrzenie popełnienia przestępstwa z art. 306a Kodeksu Karnego. Ponadto mężczyzna wcześniej został ukarany mandatami za swoje przewinienia.

Natomiast przewoźnikowi i osobie zarządzającej transportem w firmie grożą kary finansowe. W ich sprawie ruszyły postępowania administracyjne.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej