policja korytarz życia
Główna Na drogach Policja chwali kierowców! Tak powinien wyglądać korytarz życia [WIDEO]

Policja chwali kierowców! Tak powinien wyglądać korytarz życia [WIDEO]

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Polska policja pochwaliła w swoim komunikacie kierowców, którzy utworzyli korytarz życia na autostradzie A2.

Korytarz życia bez wątpienia jest rozwiązaniem, które może uratować ludzkie życie. Właśnie dlatego jest tak ważne, aby kierowcy w chwili, gdy dochodzi do wypadku, zachowali się dokładnie w taki sposób. Policja na swojej stronie udostępniła nagranie z dojazdu do miejsca zdarzenia i pochwaliła stojących w korku kierowców.

W ostatni wtorek (29 czerwca) po godzinie 14 doszło do wypadku. Miał on miejsce na 27 km autostrady A2 w kierunku Świecka. Kierujący pojazdem ciężarowym marki DAF zjechał na pas awaryjny, na którym stał samochód obsługi autostrady. Jego tył na szczęście wyposażono w poduszkę antyzderzeniową. Zastosowana ochrona sprawiła, że DAF odbił w lewą stronę i zatrzymał się na barierze pasa rozdziału. Podczas zderzenia w wewnątrz Volva znajdował się pracownik autostrady i to właśnie on wymagał pomocy medycznej.

Policja pod wrażeniem

Po zdarzeniu na trasie utworzył się gigantyczny kilkukilometrowy korek. I właśnie tutaj kierowcy spisali się na medal, czego nie przeoczyli pracownicy służb, który pędzili na miejsce wypadku świetnie przygotowanym korytarzem życia. Policja skomentowała to następująco:

W tym miejscu słowa ogromnego uznania należą się kierowcom pojazdów znajdujących się na drodze, którzy wzorowo utworzyli korytarz życia. Dzięki temu mężczyzna bardzo szybko został przetransportowany karetką do szpitala.

Przypominamy, że 6 grudnia 2019 roku zmieniły się przepisy dotyczące korytarza życia. Od tego czasu istnieje obowiązek jego utworzenia dla kierowców poruszających się drogami, o co najmniej dwóch pasach ruchu w jednym kierunku.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej