kontrola autobusu itd
Główna Na drogach ITD: Wrak autobusu miał przewozić dzieci

ITD: Wrak autobusu miał przewozić dzieci

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Niewiele zabrakło, aby autobus w kiepskim stanie technicznym wyruszył w podróż, a na jego pokładzie dzieci. Na szczęście w porę zareagowali inspektorzy ITD.

Wakacje wiążą się z wieloma wycieczkami dla naszych pociech. Dlatego bardzo ważne jest, aby rodzice upewniali się, że pojazd, którym będą podróżować ich dzieci, jest w należytym stanie. Niestety rzeczywistość każdego roku pokazuje, że wiele z tych konstrukcji ma poważne wady.

Podobnie było w przypadku kontroli przeprowadzonej przez inspektorów z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału ITD. Funkcjonariusze w ramach rutynowych działań sprawdzili stan autobusu w miejscowości Reńska Wieś. Wyniki kontroli okazały się mało optymistyczne.

kontrola autobusu itd

ITD: Fatalny stan

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego dokładnie prześwietlili pojazd, którym miały podróżować dzieci. Jego stan techniczny budził jednak bardzo poważne zastrzeżenia. Największym problemem okazała korozja elementu nośnego nadwozia/podwozia mającą wpływ na sztywność konstrukcji oraz poważne pęknięcie i odkształcenie podłużnic i poprzeczek.

kontrola autobusu itd

Jak informują inspektorzy, tego rodzaju usterka jest bardzo niebezpieczna. Przewoźnikowi realizującemu przewóz grozi za nią kara w wysokości 2000 zł. Funkcjonariusze ITD odebrali również kierowcy dowód rejestracyjny z kontrolowanego autobusu oraz zakazali mu dalszej jazdy. W miejsce zgniłego autobusu musiał pojawić się inny, który był w należytym stanie technicznym.

To już trzeci przypadek wstrzymania realizacji przewozów autobusem od rozpoczęcia wakacji.

Inspektorzy ITD apelują do rodziców o czujność i sprawdzanie, jakimi autobusami na wycieczki wyruszają ich dzieci. Ponadto sami stawiają się do dyspozycji, aby w razie uzasadnionych podejrzeń, przybyć na miejsce rozpoczęcia podróży i sprawdzić stan techniczny danego autobusu i jego bezpieczeństwo.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej