Kierowcy ciężarówek
Główna Na drogach Kierowca cisnął na karcie szefa. Daleko nie zajechał

Kierowca cisnął na karcie szefa. Daleko nie zajechał

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Kierowca zatrzymany przez Inspektorów Transportu Drogowego wykonywał przewóz, korzystając z karty należącej do innej osoby. Daleko jednak nie zajechał.

Niektórzy pracodawcy dbają o swoich pracowników, a inni wręcz w ogóle. Nie wiemy do końca, do której zakwalifikować przedsiębiorcę, który użyczył swojej karty kierowcy pracownikowi. Skłaniamy się jednak do tej drugiej grupy, bo tego rodzaju zachowanie da się wytłumaczyć tylko w jeden niechlubny sposób – chęć zarobku.

Opisana powyżej sytuacja miała miejsce w ubiegły poniedziałek (28 czerwca) na krajowej „dziewiętnastce” w Jaworniku koło Strzyżowa. Patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał tam do kontroli ciężarówkę, która należała do rumuńskiego przewoźnika.

itd

Kierowca kombinator

Kierowca zestawu bardzo śpieszył się do Rzeszowa i dlatego postanowił naginać przepisy. Podczas kontroli okazało się bowiem, że w tachografie pojazdu znajduje się karta należąca do innej osoby, niż sam kierujący. Mężczyzna używał karty swojego pracodawcy od 18 kilometrów i w ten sposób chciał zatuszować popełnione przez siebie wykroczenia.

Mężczyzna ostatecznie został ukarany mandatem karnym, a “jego zapasowa” karta trafiła w ręce inspektorów. Ci ją zatrzymali, aby następnie ją odesłać do instytucji zajmującej się wydawaniem kart kierowców w Rumunii. Ponadto wobec przedsiębiorcy wszczęli postępowanie administracyjne zagrożone karą finansową.

Zdaniem wielu kierowców zawodowych tego rodzaju konsekwencje są zbyt łagodne i nie powstrzymają w przyszłości ani kierowcy, ani właściciela firmy transportowej od stosowania tego rodzaju nielegalnych praktyk.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej