itd
Główna Na drogach ITD: Jechali bocznymi, aby uniknąć kontroli

ITD: Jechali bocznymi, aby uniknąć kontroli

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Kierowcy ciężarówek próbowali ominąć punkty kontrolne inspektorów ITD. Ta sztuka jednak się im nie udała.

Kilka lat temu w jednym z polskich kabaretów padło hasło – na bocznych nie stoją. Ten żart na dobre wkradł się w łaski wielu Polaków i możemy go niejednokrotnie usłyszeć wśród znajomych. Rzeczywistość po raz kolejny pokazuje, że w każdym żarcie jest trochę prawdy, a nawet znacznie więcej niż trochę.

Kierowcy samochodów ciężarowych liczyli, że właśnie jadąc bocznymi drogami, unikną spotkania z funkcjonariuszami ITD. Mundurowi prowadzili swoje działania na obwodnicy Kłodzka w nocy z niedzieli na poniedziałek (4-5 lipca). Cześć kierowców jadąca DK33 postanowiła zmienić trasę i wybrać boczne drogi, na których miało być “czysto”. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego jednak przewidzieli taki scenariusz i obstawili również inne mniej uczęszczane drogi. Dzięki temu w ich ręce wpadło kilku kierowców, którzy mieli coś na sumieniu.

itd

Nocne kontrole ITD

Jednym z zatrzymanych kierowców był mężczyzna, który jechał na karcie szefa. To już drugi taki przypadek w ostatnich dniach. Co więcej, na swojej karcie zarejestrował długą listę naruszeń dotyczących czasu pracy i prowadzenia pojazdu. Na domiar złego okazało się, że przewoził materiały niebezpieczne (ADR) bez stosownych oznaczeń i na naczepie, która nie miała ważnych badań technicznych.

Drugi z kierowców trafił w ręce ITD na drodze, na której obowiązywało ograniczenie tonażowe do 12 ton. Zatrzymany szofer jechał zestawem, który ważył znacznie więcej. Podczas kontroli wyszło na jaw, że ten kierowca również używał karty należącej do innego właściciela i popełnił wiele wykroczeń związanych z czasem pracy.

Obaj Ci kierowcy otrzymali mandaty karne, a wobec ich pracodawców inspektorzy ITD wszczęli postępowania administracyjne. Zakończą się one karami finansowymi.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej