Kontrole ciężarówek
Główna Na drogach Co jeden to lepszy. Kontrole ciężarówek ze wschodu

Co jeden to lepszy. Kontrole ciężarówek ze wschodu

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Kontrole ciężarówek, które wjechały na terytorium Polski ze wschodu, wykazały poważne naruszenia. Obie trafiły na strzeżone parkingi.

Nie jest żadną nowością fakt, że wielu przewoźników próbuje szukać oszczędności tam, gdzie nie powinno. Decydują się oni na łamanie przepisów, a to z kolei przysparza kłopotów ich pracownikom. Tak właśnie było między innymi w dwóch opisanych poniżej przypadkach.

Kontrole ciężarówek

Pierwsza z ciężarówek wpadła w sidła ITD w ostatni wtorek (6 czerwca). Zestaw należący do ukraińskiego przewoźnika jechał autostradą A2 w kierunku Warszawy. Kierowca już rozładował się w Polsce i wracał bez ładunku na Ukrainę. Podczas kontroli okazał on inspektorom zezwolenia na przewozy dwustronne i tranzytowe. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na część rubryk, które wypełniono innym długopisem. Jego tuż okazał się zmywalny, dzięki czemu dokumentu można było używać wielokrotnie.

Kontrole ciężarówek

Dzień później (7 czerwca) na krajowej „dwójce” koło Kałuszyna inni inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli ciężarówkę, która z kolei należała do rosyjskiego przewoźnika. Zestaw przewoził ładunek z Radomska do Moskwy. W okazanym przez kierowcę zezwoleniu jednorazowym, uprawniającym do przewozu tranzytowego, nie wpisano państwa załadunku, państwa rozładunku oraz informacji o ilości przewożonego towaru. Kierowca oświadczył, że takie zezwolenie otrzymał od przedsiębiorcy przed załadunkiem towaru.

Problemy z zezwoleniami mogły zakończyć się dla obu kierowców tylko w jeden sposób. Musieli się udać na wskazane parkingi strzeżone. A co więcej, tam czekać na dostarczenie przez ich pracodawców odpowiednich zezwoleń oraz na wpłacenie kaucji.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej